eReport.sk
Pavol Krúpa, foto: profimedia

Zakladateľ skrachovanej Arcy Pavol Krúpa: Biznis so sexi herečkou!

Česká herečka, huslistka a modelka Martina Hekerová (29) riadi jednu z firiem záhadného miliardára Pavla Krúpu (48). Ručí v nej za milióny eur. Krúpa je vyznamenaný aj prezidentom Milošom Zemanom. Je pravidlom, že blízko mocného muža musí byť vždy sexica?

Pavol Krúpa (48) je slovenský podnikateľ a finančník žijúci v Českej republike. Majiteľ investičnej spoločnosti Krúpa Global Investments, pred tým akcionár skupiny Arca Capital, je známy v biznisovom prostredí ako agresívny hráč. Skupuje najmä firmy, ktoré sú vo finančných ťažkostiach a ovláda ich. Český časopis Týden ho zaradil na 22. miesto najbohatších Slovákov s majetkom cez 113 miliónov eur. Krúpa pritom podľa dostupných informácií začínal so sto tisíckami korún.

Majetky v lufte

Iba pred pár mesiacmi ostali investorom vo finančnej skupiny Arca Capital oči pre plač, spoločnosť išla do konkurzu. Pavol Krúpa sa zo skupiny stiahol pred dvoma rokmi, ale stále dúfa, že Arca prežije v istom modele fungovania, ale s iným, kvalitnejším manažmentom a s novým investorom – ako je napríklad J&T. Naznačuje aj presúvanie aktív Arcy v rámci finančnej skupiny, napríklad na Cyprus. Arcu Capital postihol smutný osud v Čechách už pred dvomi rokmi, keď im Česká národná banka znemožnila riadiť fond a s tým, že je Arca riadená nedôveryhodnou osobou. Ich obrie dlhy rieši aj polícia.

Na kope s kráskou

Pavol Krúpa, ktorý založil dnes kontroverznú Arcu Capital, je priamo spojený so zvodnou českou herečkou. Tá sa aktuálne objavuje v seriáli Slunečná a zaujala aj reklamou pre České dráhy, kde ju Ivan Trojan polieva vodou. Aktuálne vyšlo najavo, že zrejme každý vplyvný muž má blízko seba krásnu ženu. Umelkyňa riadi jeho firmu s miliónovými obratmi, za ktoré ručí. Aktuálne vyšlo na povrch, že brunetka, ktorá sa živí aj ako modelka, je jedinou členkou akciovej spoločnosti Acquisition Capital. Pozíciu zrejme nemá len na okrasu a Krúpu dokázala presvedčiť o svojich znalostiach fungovania ekonomického trhu. Je zodpovedná za to, aby firma neskončila v krachu. Hlavná aktivita firmy sú pôžičky výmenou za miliónové dlhopisy. Ak by sa ukázali nejaké podozrenia z machinácií, mohla by byť aj trestne stíhaná a prísť o svoj majetok.

Nechcela byť konkrétna

„Priamo ekonomické vzdelanie nemám. Áno, spolupracovala som s tou firmou, ale tam už teraz nefigurujem. To je stará vec,“ vyjadrila sa pre český portál extra.cz Hekerová.
Modelka avšak nehovorí celkom pravdu, pretože po nahliadnutí do českého Verejného registra a Zbierky listín je stále uvedená ako členka Krúpovej akciovky.
„Je možné, že tam ešte figuruje, ale oficiálne to tak už nie je. Je to dosť súkromné, nehodí sa, aby som sa k týmto veciam vyjadrovala. Som seriózny, príjemný človek. Mám všetko v poriadku,“ vysvetlila portálu extra.cz.


Zeman mu dával zelenú

Účasť v Acquisition Capital a ďalších dvoch firmách, ktoré otvorila táto akciovka, je korenistá z viacerých dôvodov. Všetky nitky vedú k slovenskému biznismenovi Pavlovi Krúpovi. Okrem krachu Arcy sa jeho meno spája s niekoľký českými kauzami. Je spojený so zbohatnutím českého právnika, neskôr politika, Stanislava Grossa (51), spájaný je i s kontroverzným investorom Zdeňkom Bakalom (59), toho uvádzajú ako 595. najbohatšieho človeka sveta. Krúpa dostal dokonca vyznamenanie od samotného českého prezidenta Miloša Zemana (76), ktorého stranu ktorého sponzoroval. Portál iRozhlas uviedol, že prezident Miloš Zeman sa v relácii Radiožurnálu vyjadril, že sa rozhodol vyznamenať Krúpu za „boj proti ekonomickému zm*dovi“ Zdeňku Bakalovi. Voči vyjadreniu sa neskôr Zeman i Krúpa vymedzili.

Fotky herečky, ktorej boháč Pavol Krúpa dôveruje, nájdete v GALÉRII!

Zdielať / poslať / tlačiť

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Zakladateľ skrachovanej Arcy Pavol Krúpa: Biznis so sexi herečkou!

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport