tuzla evden eve nakliyat
eReport.sk
Ceny v našich potravinárskych obchodoch šli smerom nahor naozaj poriadne. Ilustračná snímka. Foto: shutterstock.com

Zakážu predaj nepotravinového tovaru počas sprísnených opatrení? Neodporúčajú to!

Zákaz predaja nepotravinového tovaru v reťazcoch počas sprísnených protiepidemických opatrení by bol „veľmi nešťastným riešením“. Uviedol to pre TASR prezident Zväzu obchodu (ZO) SR Martin Katriak v reakcii na úmysel hlavného hygienika SR sformulovať do vyhlášky podmienky týkajúce sa obmedzenia prevádzok. Otvorené majú byť len tie, ktoré sú nevyhnutné na život.

„O tomto názore sme počuli z rôznych zdrojov. Domnievame sa, že by to bolo veľmi nešťastné riešenie, a veríme, že nebude prijaté. K nášmu názoru dodávame, že pokiaľ ide o slovenských obchodníkov, predávajú v potravinárskych predajniach asi 15 % nepotravinárskeho tovaru, ktorý však rozhodne nenahrádza kompletný sortiment,“ zdôraznil Katriak.

Dodal, že ide o vytypované tovary, ktoré obchod ponúka dlhodobo a historicky. „Až na drobné výnimky ide len o doplnkový sortiment k potravinárskemu tovaru,“ dodal prezident ZO SR k úvahám o vydaní právneho predpisu, ktorým sa na stanovený čas zakáže predajcom potravín a drogérie predávať iný nepotravinársky sortiment.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Zakážu predaj nepotravinového tovaru počas sprísnených opatrení? Neodporúčajú to!

Aktuálne

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku