tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
foto: shutterstock/ereport

Zákaz vychádzania už od štvrtka? Toto jediné nás môže zachrániť

Zopakuje sa scenár z tohtoročnej Veľkej noci? Počas prvej vlny pandémie sme na Slovensku museli zabudnúť na tradičné slávenie sviatkov jari. Teraz to isté hrozí aj na Vianoce. Vývoj situácie je zlý, nemocnice melú z posledného a tak nás celý víkend minister zdravotníctva Marek Krajčí pripravoval na to, že sa opatrenia budú sprísňovať.

Jednou z možností, o ktorej sa bude rokovať je aj zákaz vychádzania. Platiť by mohol už od tohto štvrtka 17. decembra a trval by až do 10. januára. To, či budeme môcť svojich blízkych navštíviť počas Vianoc aspoň za predpokladu, že sa dáme otestovať, bude do veľkej miery záležať od toho, koľko antigénových testov je momentálne k dispozícii. Prípadne, či sa budú môcť ešte nejaké nakúpiť. Na tvrdší lockdown tlačia lekári, zdravotníci ale aj iní odborníci. Cez víkend nás na túto možnosť začal pripravovať minister zdravotníctva Marek Krajčí, ktorý na otázku, či má v tomto smere podporu premiéra povedal: „Ja si myslím, že áno.“ O jeho podobe bude rozhodovať ešte vláda, ktorá by podľa informácii eReport.sk mala zasadať už dnes (v pondelok 14. decembra).

Hrozí nám tsunami

Na poplach kvôli vývoju koronavírusu na Slovensku bil minulý týždeň prezident Asociácie nemocníc Slovenska Marián Petko. „Kĺzavý medián vzrástol opäť nad dvetisíc. Dostali sme sa do situácie, v ktorej sme boli niekedy v septembri a októbri tohto roku. Keďže vieme porovnávať, videli sme v troch nemocniciach na Orave a v štvrtej nemocnici v Bardejove vždy po výraznom náraste počtu pacientov v okrese dochádza za desať až štrnásť dní k výraznému nárastu počtu pacientov v danej nemocnici.“ Nával pacientov do nemocníc prirovnal Petko k tsunami. „Nezávidím regiónom v oblasti Trenčína, pretože COVID-19 sa presunul z východného Slovenska a Oravy smerom na západ. Ide o lokalitu Trenčianskeho a Trnavského kraja a zdá sa, že problém bude aj v Bratislave. Situácia do Vianoc bude tak závažná ako u nás v prvej polovici októbra,“ varoval lekár.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Zákaz vychádzania už od štvrtka? Toto jediné nás môže zachrániť

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku