eReport.sk
Premiér Igor Matovič, foto: tasr

Zahraničný výbor sa zrejme bude zaoberať Matovičovými cestami: Bude mať problémy?

Šéf zahraničného výboru Národnej rady SR Marián Kéry nevylúčil, že si na výbor pozvú ministra financií Igora Matovič v súvislosti s jeho zahraničnými cestami do Moskvy a Budapešti. Európsky výbor podľa slov jeho podpredsedníčky Zity Pleštinskej takto zatiaľ neuvažuje.

„V súčasnosti nie je vylúčené, že zahraničný výbor bude takto postupovať, pozve ministra financií na svoju schôdzu a bude za pýtať a zaujímať o jeho zahranično-pracovnú cestu v Moskve a Budapešti,” uviedol pre Kéry. Vysvetlil, že zahraničný výbor ako iniciatívny a kontrolný orgán parlamentu má právo pozvať si člena vlády na rokovanie, v tomto prípade ministra financií.

Pleštinská, ktorá je poverená vedením európskeho výboru, uviedla, že tento výbor zatiaľ neuvažuje nad možnosťou zaoberať sa touto záležitosťou na svojej schôdzi. „Keďže to nepatrí do oblastí jeho pôsobnosti,” dodala.

Minister financií a expremiér Matovič v piatok (9. 4.) rokoval v Budapešti s maďarským ministrom zahraničných vecí Péterom Szijjártóom o pomoci Maďarska pri testovaní ruskej vakcíny Sputnik V dovezenej na Slovensko. Prijal ho aj predseda vlády Viktor Orbán. Na rokovaniach ho nesprevádzali zástupcovia slovenskej diplomacie, ale poslanec György Gyimesi.

Vo štvrtok (8. 4.) bol Matovič v Rusku, keďže tamojšia strana vypovedala so Slovenskom zmluvu a požiadala o vrátenie 200 000 dávok už dodaných vakcín Sputnik V. Štvrtkovým rokovaním v Moskve chcel, ako tvrdí, dosiahnuť, aby Slovensko malo v Rusku pri téme Sputnika V naďalej „otvorené dvere”. Zdôraznil, že sa mu to aj podarilo.

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Celebrity

Šport