eReport.sk
SHMÚ varuje pred nočným mrazom
Ilustračná snímka. Foto: shutterstock

Záhradkári pozor! SHMÚ varuje: V noci bude mrznút!

Záhradkári pozor. Na väčšine územia Slovenska platí od 20.00 h výstraha prvého stupňa pred mrazom vo vegetačnom období. Potrvá až do štvrtka (6. 4.) rána do 8.00 h. Upozorňuje na to Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) na svojom webe.

Záhradkári pozor!

Výstraha pred mrazom platí vo všetkých krajoch okrem Žilinského. „Vo výške dva metre nad povrchom sa očakáva dosiahnutie minimálnej teploty vzduchu mínus jeden až mínus päť stupňov Celzia,“ uviedli meteorológovia. Upozorňujú, že mráz môže poškodiť kvitnúce stromy a kry.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Zľava primátorka Banskej Štiavnice Nadežda Babiaková, minister obrany Jaroslav Naď a premiér Eduard Heger (vpravo) v Banskej Štiavnici 18. marca 2023.
  2. Trávia "hegerovci" Slovákov?
  3. Nezaslúžil si skončiť ako Lučanský
  4. Bláznivý Apríl?

Bude mrznúť

SHMÚ vo štvrtok varuje aj pred snežením, snehovými závejmi a poľadovicou. Od 11.00 h môže snežiť v Košickom a Prešovskom kraji, od 12.00 h treba počítať aj so snehovými závejmi. V Banskobystrickom a Žilinskom kraji platí výstraha pred snehom od 20.00 h. Poľadovica sa môže od 18.00 h tvoriť v Košickom a Prešovskom kraji.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Záhradkári pozor! SHMÚ varuje: V noci bude mrznút!

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre
File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php