tuzla evden eve nakliyat
eReport.sk
Monolit v púšti, foto: instagram

Záhada monolitu pokračuje: Zmizol v americkej púšti, objavil sa v Rumunsku, aby sa opäť vyparil

Dve absolútne odlišné oblasti sveta spája v posledné dni úkaz dvoch absolútne podobných objektov. Ide o kovové monolity, ktoré najskôr objavili náhodne ochranári v americkej púšti v štáte Utah a najnovšie sa našiel tento objekt aj v Rumunsku. Čo je však na celej veci ešte záhadnejšie, monolit z púšte krátko po objavení zmizol a rovnaký osud postihol aj ten rumunský.

Bol to zvárač?

Dnes už rovnako zmiznutý monolit ako ten v Spojených štátoch sa objavil na kopci Batca Doamnei na severovýchode Rumunska. Mnohí bádatelia v oboch objektoch hľadajú určité prepojenie, ktoré je nateraz len predmetom špekulácií.

Rôznym teóriám nahráva fakt, že ide o naozaj podobnú stavbu ako objekt v púšti v americkom štáte Utah. Rumunská záhada mala merať štyri metre. Kovový monolit sa objavil na kopci koncom minulého týždňa a približne na začiatku tohto týždňa podľa New York Post zmizol. Miestne médiá hovoria o autorovi ako o nepodarenom zváračovi, po ktorého diele teraz zostala malá diera v kamenistej pôde. Polícia z neďalekého mesta však záhadu alebo svojský žart napriek všetkému vyšetruje, nakoľko bol objekt inštalovaný v blízkosti chránenej oblasti s archeologickými nálezmi.

Foto: instagram

Pri počítaní divej zvery

Monolit v USA bol prvýkrát objavený v druhej polovici novembra. Záhadná stavba sa podľa Úradu pre správu pozemkov v štáte Utah bez jeho vedomia vytratila 27. novembra. K objaveniu mysteriózneho predmetu prispela posádka vrtuľníka, ktorá krúžila v odľahlej oblasti na juhovýchode štátu Utah, aby spočítala stavy oviec hruborohých, ktoré sa v týchto končinách vyskytujú. Namiesto prírastkov zveri však ochranárov zaujal prírastok neznámeho objektu týčiaceho sa z neúrodnej zeme tamojšej púšte. Už z výšky bolo jasné, že ide o neobvyklý objekt. Neskôr zistili, že ide o kovový monolit zvláštneho tvaru.

Ako uvádza britský portál televízie BBC, nie je vôbec jasné, kto tento úkaz, ktorý meria 3,6 metra, v púšti namontoval. Podľa pilota kovový monolit spozoroval z jeho stroja biológ, ktorý počas letu počítal divoké ovce.

Foto: instagram

Názory na inštaláciu sa rôznili. Podľa jednej z teórií, ktorú zverejnila britská televízia, mohol kovový monolit nainštalovať uprostred skál „nejaký umelec novej vlny“ alebo fanúšik filmu 2001: Vesmírna odysea, z roku 1968, ktorý režíroval Stanley Kubrick. V tomto filme sa objavujú impozantné čierne monolity vytvorené neviditeľným mimozemským druhom.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Záhada monolitu pokračuje: Zmizol v americkej púšti, objavil sa v Rumunsku, aby sa opäť vyparil

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku