eReport.sk
NAKA
Ilustračné foto: tasr

Zadržali exfunckionára NAKA Jána Kaľavského. Bol na úteku v zahraničí

Bývalého šéfa operatívcov Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) Jána Kaľavského, obžalovaného z prezrádzania citlivých informácií, zadržali v Bosne a Hercegovine. Pre TASR to potvrdil hovorca Prezídia Policajného zboru (PZ) Michal Slivka.

„Môžeme uviesť, že partnerská zložka Interpol-Sarajevo nám potvrdila zadržanie Jána K. Ďalšie informácie v tejto chvíli nebudeme poskytovať,“ uviedol pre TASR Slivka.

Ján K. je podozrivý z prezrádzania citlivých informácií z prostredia polície nepovolaným osobám, čiastočne za rôzne neoprávnené majetkové plnenia. Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) na neho podal koncom januára obžalobu „pre viacčinný súbeh pokračovacieho zločinu prijímania úplatku s prečinom zneužívania právomoci verejného činiteľa a zločinu marenia spravodlivosti“.

Kaľavského oobvinili 21. septembra 2021, v októbri na neho vydali európsky a medzinárodný zatykač.

Hovorca Ministerstva spravodlivosti (MS) SR Peter Bubla informoval, že rezort vypracuje žiadosť o vydanie Jána K. do SR s cieľom trestného stíhania. „Medzi Slovenskou republikou a Bosnou a Hercegovinou existuje zmluvný základ pre vyžiadanie na trestné konanie alebo výkon trestu odňatia slobody, v zmysle ktorého bude MS SR v súčinnosti so ŠTS postupovať,“ dodal Bubla.

Zdroj: Tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Zadržali exfunckionára NAKA Jána Kaľavského. Bol na úteku v zahraničí

Odoberať
Upozorniť na
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne

Najnovšie

File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php