tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Donald Trump a Joe Biden, foto: shutterstock

Záchranný balík pre tých, ktorých zasiahla pandémia: Čo obnáša?

Americký Kongres drvivou väčšinou hlasov schválil v noci na utorok rozsiahly návrh zákona o záchrannom balíku pre milióny Američanov postihnutých koronavírusovou pandémiou v hodnote takmer 900 miliárd dolárov (asi 740 miliárd eur). Informovali o tom agentúry AFP a Reuters.

Návrh zákona, ktorý po dolnej komore Kongresu Spojených štátov – Snemovni reprezentantov, schválil aj Senát, dostane teraz na podpis prezident USA Donald Trump. Celý dokument mal takmer 5500 strán a podľa agentúry AP ide zrejme o „vôbec najdlhší zákon v dejinách“.

Dohodu o podobe záchranného balíka dosiahli kongresmani v nedeľu po niekoľkých mesiacoch vyjednávania.

Balík okrem iného zahŕňa aj priamy jednorázový príspevok v hodnote 600 dolárov pre väčšinu Američanov či zvýšenie podpory v nezamestnanosti.

Demokratická predsedníčka Snemovne reprezentantov Nancy Pelosiová po hlasovaní uviedla, že predložený návrh podporila aj keď neobsahoval priamu pomoc pre orgány štátnej správy a samosprávy, o ktorú sa demokrati usilovali. Povedala, že sa o to pokúsia budúci rok po nástupe Joea Bidena do prezidentského úradu.

Kongres USA schválil už v marci prvý balík pomoci v hodnote 2,2 bilióna dolárov. Zahŕňa pomoc pre koncerny v núdzi a pre malé a stredné podniky, ako aj priame platby vo výške 1200 dolárov pre občanov a zvýšenie dávok v nezamestnanosti. Tieto finančné prostriedky boli v apríli zvýšené ďalším záchranným balíkom.

Schválenie ďalšej pomoci však blokovali spory medzi administratívou prezidenta Donalda Trumpa, republikánmi v Senáte a opozičnými demokratmi, ktorí majú väčšinu v Snemovni reprezentantov.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Záchranný balík pre tých, ktorých zasiahla pandémia: Čo obnáša?

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku