eReport.sk
Ilustračná snímka. Foto: tasr

Záchranárom v Bratislave pomáhajú aj lampy verejného osvetlenia. Viete ako?

Záchranárom v Bratislave pri práci pomáhajú aj lampy verejného osvetlenia. Ako pre TASR uviedla hovorkyňa Operačného strediska záchrannej zdravotnej služby (OSZZS) SR Alena Krčová, každá z nich je označená číslom, vďaka čomu možno vyhľadať aj osoby, ktoré nevedia, kde sa nachádzajú.

Slúžia ako GPS

V prípade, že sa osoba ocitne v situácii, keď nevie presne lokalizovať ulicu, na ktorej sa nachádza, stačí operátorovi tiesňovej linky 155 nadiktovať číslo na najbližšej lampe. „Podľa jej GPS súradníc, ktoré máme v systéme, vieme presne lokalizovať miesto a okamžite vyslať pomoc,“ vysvetlila hovorkyňa.

Lokalizácia je dôležitá

Presná lokalizácia je dôležitá preto, aby operátor vedel k pacientovi vyslať ambulanciu záchrannej zdravotnej služby a aby sa k nemu dostala pomoc včas. Okrem konkrétneho mesta, či obce, potrebuje preto poznať aj ulicu a popisné číslo.

Číslo na lampách verejného osvetlenia nie je jedinou pomôckou, podľa ktorej sa orientujú operátori tiesňovej linky 155. „V Bratislave však predstavuje účinnú pomoc, vďaka ktorej sa podarilo zachrániť zdravie až život desiatkam pacientov,” spresnila Krčová.

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti