eReport.sk
Ilustračná foto, Foto: tasr

Začal sa europrojekt o diskriminácii Rómov, informujú naši vedci

Vedci z Ústavu výskumu sociálnej komunikácie Slovenskej akadémie vied (SAV) sa stali súčasťou medzinárodného projektu DG Justice Engage. Jeho cieľom je podporiť aktivizmus a angažovanosť Rómov a mobilizovať nerómov ako spojencov v prospech spoločenskej zmeny. Informovala o tom hovorkyňa SAV Katarína Gáliková.

Projekt bude v rokoch 2021 – 2022 skúmať diskrimináciu Rómov a ľahostajnosť medzi nerómami v Európe. “Vychádzame z predpokladu, že protirómsky rasizmus a nepriateľský politický kontext vytvárajú prekážky pre inklúziu Rómov a sociálnu angažovanosť Rómov aj nerómov,” vysvetlila Barbara Lášticová z Ústavu výskumu sociálnej komunikácie SAV.

V projekte budú využité viaceré výskumné metódy a budú na ňom spolupracovať maďarskí, slovenskí a španielski vedci spolu s mimovládnymi organizáciami a zástupcami občianskej spoločnosti.

Koordinátorom projektu je Univerzita Eötvösa Loránda v Budapešti. Partnermi projektu sú Ústav výskumu sociálnej komunikácie SAV, Nadácia pre neformálne vzdelávanie Rómov UCCU v Budapešti a Universidad de Almería v Španielsku. Projekt bol podporený z prostriedkov Európskej únie.

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity