eReport.sk
Zabíjanie musí skončiť
Na kombosnímke bývalý prezident USA Donald Trump a súčasný prezident Joe Biden. Zdroj: tasr

VIDEO Trump: Amerika má moc skončiť túto vojnu. Rusi i Ukrajinci musia prestať zomierať. Všetci potrebujeme mier!

Zabíjanie musí skončiť. Vyhlásil v diskusnej relácii spravodajskej televízie CNN, americký exprezident Donald Trump. Ten sa opakovane vyjadruje, spolu s Viktorom Orbánom, že vojna musí prestať. Že je viac ako na čase začať mierové rokovania. Už včera bolo neskoro.. lebo každý deň na oboch stranách zomierajú ľudia. Žiaľ zatiaľ sú v tom vo svetovej politike, sami dvaja. Ak nerátame pápeža Františka.

Keď budem opäť zvolený

„Ak budem prezidentom, túto vojnu urovnám za jeden deň, za 24 hodín,“ vyslovil Trump. Dodal, že by sa stretol s ukrajinským prezidentom Volodymyrom Zelenským a tiež s prezidentom Ruskej federácie Vladmírom Putinom. 

„Obaja majú slabé aj silné stránky a do 24 hodín bude táto vojna vyriešená. Skončí, bude absolútne po nej,“ dodal. Trump sa už v minulosti vyjadril, že k vojne veľmi dopomohol americký Deep State.

Zabíjanie musí skončiť

Exprezident dostal aj otázku, či si praje, aby vojnu vyhrala Ukrajina alebo Rusko. Odpovedal diplomaticky a ľudsky.

„Tu nejde o to, kto vyhrá a kto prehrá. Tu ide o to, aby to prestalo. Aby sme prestali zabíjať všetkých tých ľudí. Chcem, aby ľudia v tejto vojne prestali umierať. Všetci. Rusi i Ukrajinci. To, aby prestali zomierať nevinní ľudia, je omnoho dôležitejšie, ako kto prehrá a kto vyhrá,“ uviedol

Vojnový zločinec?

Donald Trump sa vyjadril i k tomu, či považuje Putina za vojnového zločinca.

„Ak poviete, že je vojnový zločinec, bude oveľa ťažšie dosiahnuť dohodu o mieri. Koniec vojny. A tí, ktorí ho tak označujú , to dobre vedia,“ povedal a dodal, že ako „vojnový zločinec“ by podľa neho Putin bojoval omnoho tvrdšie a Ukrajina by už bola dávno zničená.

Americký exprezident, volajúci po konci vojny, považuje už len jej začiatok za obrovskú chybu. Zo strany Vladimíra Putina. „Nemal to urobiť. Ak by som bol v Bielom dome miesto Bidena ja, ruský prezident by tento krok nikdy neurobil.“

Ako kto..

Donald Trump bol jediným americkým prezidentom, za ktorého éry, nebola Amerika zapletená do žiadnej vojny. Či špeciálnej vojenskej operácie. O vojnových zločinoch napáchaných v Iraku, Afganistane, Sýrii, bývalej Juhoslávii…. etc.. sa mlčí. Nik nikdy nezvolával tribunál v Haagu, nik, amerického prezidenta nevyhlásil za vojnového zločinca.

Žijeme žiaľ vo svete, kde je vojna viac ako mier, zbrane viac ako chleba a kde zločiny sú súdené podľa toho, kto ich pácha. Tí, ktorí zomierajú sú len figúrkami na šachovnici. Treba biznis, treba vplyv, treba moc. Neprišiel na nich ešte rad.

Zdroj: CNN


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Trump: Amerika má moc skončiť túto vojnu. Rusi i Ukrajinci musia prestať zomierať. Všetci potrebujeme mier!

Odoberať
Upozorniť na
4 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre
File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php