eReport.sk
Ilustračná snímka. Foto: shutterstock/manuel esteban

Za výbuchom v Lidli stojí zrejme dôchodca! Podozrivého zadržala nemecká polícia

Nemecká polícia zadržala dôchodcu podozrivého v súvislosti so zásielkami s nebezpečným obsahom, ktoré tento týždeň dostali viaceré potravinárske spoločnosti v Nemecku. Výbušnina zabalená v jednom z týchto balíkov zranila troch ľudí v centrále siete supermarketov Lidl.

Prokuratúra v Heidelbergu a polícia v juhonemeckej spolkovej krajine Bádensko-Württembersko podľa agentúry DPA uviedli, že zadržaný 66-ročný muž bol umiestnený do vyšetrovacej väzby. Dôchodcu zadržali v piatok večer v mieste jeho bydliska v oblasti mesta Ulm. Zároveň u neho vykonali domovú prehliadku a zaistili pri tom rôzny dôkazový materiál. Pri zatýkaní dôchodca nekládol odpor.

Podľa prokuratúry ide o muža, ktorý sa doposiaľ nedopustil nijakej trestnej činnosti. Nateraz nie je známy ani motív jeho konania. Jeden z balíkov, adresovaný výrobcovi detskej výživy, firme Hipp, zneškodnili v noci na štvrtok na letisku v bavorskom Mníchove.

Ďalší z balíkov vybuchol v stredu v hlavnom sídle siete supermarketov Lidl v juhonemeckom meste Neckarsulm. Zranenia pri tom utrpeli traja ľudia. Deň predtým začal horieť iný balík, ktorý bol doručený výrobcovi nápojov v meste Eppelheim neďaleko Heidelbergu. Zamestnanec, ktorý zásielku otváral, utrpel zranenia a akustický šok. Podľa polície zatiaľ nič nenasvedčuje tomu, že by zadržaný muž rozposlal ešte nejaké ďalšie zásielky.

Zdroj: tasr

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Celebrity

Sledujte nás

Nehanbite sa, ozvite sa. Radi sa stretávame so zaujímavými ľuďmi a nachádzame nových priateľov.