eReport.sk
Pellegrini ostro kritizuje Ódora
Predseda vlády SR Ľudovít Ódor. Foto: tasr

Za všetko bude zodpovedať Ódor! Publicista: Preto premiér hľadá konsenzus so stranami

Premiér Ľudovít Ódor na vládnutie nepotrebuje nevyhnutne podporu politických strán zastúpených v parlamente. Na stretnutiach s politickými lídrami však hľadá konsenzus na politických krokoch, ktoré by mohli mať kontinuitu aj po parlamentných voľbách. V TASR TV to povedal publicista Juraj Hrabko.

Za všetko bude zodpovedať Ódor

Vláda odborníkov vznikla na základe poverenia prezidentkou Zuzanou Čaputovou a vládnuť môže aj bez dôvery parlamentu. Ak ale nemajú byť rozhodnutia a kroky kabinetu po voľbách negované novou vládou, podľa Hrabka je rozumné vopred ich konzultovať so stranami, ktoré majú šancu v budúcom parlamente byť.

„Premiér Ódor je zodpovedný nie len za programové vyhlásenie, ale aj za samotný chod krajiny. Preto pozval niektoré politické strany aj na stretnutie k Rázsochám a Plánu obnovy,“ konštatoval Hrabko. Za rovnako dôležitú tému považuje eurofondy a kroky, ktoré znížia stratu v dôsledku ich nedočerpania.

Ide o zbavovanie zodpovednosti?

Zodpovednosti sa podľa neho premiér nezbavuje. „Rozhodnúť bude musieť on, ale je správne, že takéto veci konzultuje. Aby kontinuita krokov terajšej úradníckej vlády a potom novej vlády, ostala zachovaná,“ uviedol Hrabko.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Podpredsedovia strany Hlas-SD Zuzana Dolinková a Richard Raši počas tlačovky.
  2. Eduard Heger
  3. Eduard Heger
  4. Saska hádže vinu na Hegera

Na margo garancií férových a spravodlivých volieb Hrabko povedal, že právna úprava dnes umožňuje politickým stranám nominovať svojich členov do volebných komisií, fotiť si jednotlivé zápisnice a vytvárať tak účinnú krížovú kontrolu. „Ak si bude každý plniť povinnosti tak, ako má, tak sa v tejto chvíli falšovania volieb neobávam.“

Spájanie strán Hrabko schvaľuje

Hrabko reagoval aj na spojenie mimoparlamentných strán Modrí-ES Mikuláša Dzurindu s Mostom-Híd 2023. Myslí si, že obidva subjekty zvýšili svoje šance. „Nakoniec, čo mal Most – Híd urobiť, keď sa rozhodol odísť z Aliancie? Samostatne by nemal šancu, rovnako samostatne by nemal šancu ani Dzurinda,“ skonštatoval Hrabko s tým, že strany majú stále priestor rokovať aj o spolupráci s ďalšími politickými subjektami.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Za všetko bude zodpovedať Ódor! Publicista: Preto premiér hľadá konsenzus so stranami

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre
File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php