eReport.sk
Na snímke dezinfekcia vozidiel. Foto: tasr

Za utorok celosvetovo pribudlo rekordných 500-tisíc nakazených

V utorok úrady celosvetovo zaznamenali viac ako 500.000 nových prípadov nákazy koronavírusom, čo je najviac od začiatku pandémie. Informáciu priniesla v stredu agentúra AFP s odvolaním sa na údaje dostupné zo zdravotných úradov.

Celkovo za uplynulý deň pribudlo 516.898 prípadov nákazy a 7723 úmrtí spojených s ochorením COVID-19. Tento nárast môže byť len sčasti odôvodnený zvýšeným testovaním oproti marcovým a aprílovým štatistikám z prvej vlny pandémie, tvrdí agentúra.

V Európe zomiera denne takmer 2000 ľudí

Európa sa opäť stala epicentrom nákazy, ktorá sa rýchlo šíri po celom kontinente. Za uplynulých sedem dní pribudlo za deň v priemere viac ako 220.000 pozitívnych prípadov, čo oproti predošlému týždňu predstavuje 44-percentný nárast. Ochorenie si na kontinente denne vyžiada takmer 2000 životov a jednotlivé krajiny sa snažia zamedziť šíreniu druhej vlny vírusu zavádzaním prísnych pravidiel.

Nárast počtu nakazených zaznamenali aj Spojené štáty

Počas aprílového vrcholu bolo v spojení s ochorením COVID-19 denne zaznamenaných viac ako 4000 úmrtí. Spojené štáty taktiež zaznamenali nárast prípadov tohto ochorenia. Po prvý raz zaznamenali viac ako 500.000 pozitívnych prípadov za sedem dní, oproti 370.000 pozitívnym prípadom z predošlého týždňa. Z 500.000 prípadov infekcie zaznamenaných celosvetovo za utorok pripadá viac ako polovica na nasledujúcich desať krajín, ktoré pandémia koronavírusu postihla najviac: USA, India, Brazília, Francúzsko, Španielsko, Argentína, Kolumbia, Veľká Británia a Mexiko.

Zdroj: tasr, foto: tasr/ap


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Za utorok celosvetovo pribudlo rekordných 500-tisíc nakazených

KOMENTOVALI STE: