tuzla evden eve nakliyat
eReport.sk
ukrajina rozhovory
Druhé kolo mierových rokovaní. Foto: tasr

Za Ukrajincov vyjednával aj ruský špión. Bezpečnostná služba ho zastrelila

AKTUALIZOVANÉ Odhalili špióna. Bezpečnostná služba Ukrajiny (SBU) zastrelila v bieloruskom meste Gomel ukrajinského vyjednávača Denisa Kireeva. Kireev sa zúčastnil prvého kola mierových rokovaní v Bielorusku.

Podľa serveru ZN.UA mal Kireev voľný prístup do kancelárie predsedu SBU Ivana Bakanova a náčelníka hlavnej správy rozviedky ukrajinského ministerstva obrany Kirilla Budanova. Informáciu potvrdila aj tlačová agentúra Interfax-Ukraine.  

Na druhom kole ukrajinsko-ruských mierových rokovaní 3. marca sa už Kireev neobjavil. SBU sa ho pokúšala zatknúť kvôli vlastizrade. Počas operácie ho ale zastrelili. Medzi dôkazy o jeho kolaborácii mali patriť aj telefonáty.

Zdroj: twitter

Z dostupných zdrojov nie je jasné, ako sa Kireev stal súčasťou ukrajinskej delegácie, ktorá prišla do Bieloruska vyjednávať. Trestné stíhanie voči jeho osobe mal Kyjev zahájiť už v roku 2020 kvôli podozreniu, že pracuje pre ruské špeciálne služby. Kireev pracoval v rôznych bankových inštitúciách.

Tretie kolo rokovaní medzi Ukrajinou a Ruskom sa uskutoční v pondelok 7. marca, uviedol člen ukrajinskej delegácie, šéf parlamentnej frakcie Sluha ľudu David Arachamija. Informovala o tom televízia Sky News. Druhé kolo rozhovorov (o dočasnom prímerí alebo zastavení paľby) sa konalo vo štvrtok a ukrajinskí a ruskí vyjednávači sa dohodli na zriadení humanitárnych koridorov v častiach Ukrajiny trpiacich bojmi.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Za Ukrajincov vyjednával aj ruský špión. Bezpečnostná služba ho zastrelila

1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku