Thuram a Posch, foto:tasr

Za nešportové správanie dostane Bénesov spoluhráč trest!

Útočníka nemeckého futbalového klubu Borussia Mönchengladbach Marcusa Thurama čaká trest za pľuvanec do tváre súpera v sobotňajšom ligovom zápase s Hoffenheimom. Terčom spoluhráča slovenského reprezentanta Lászlóa Bénesa bol Stefan Posch, Thuram za nešportový čin videl v 79. minúte červenú kartu. Po jeho vylúčení napokon Gladbach prehral 1:2.

Incident sa udial jedenásť minút pred koncom riadneho času. Po výmene názorov napľul Thuram zblízka do tváre Poscha, ktorý sa hneď zvalil na zem. Rozhodca Frank Willenborg situáciu nevidel, ale po upozornení od VAR okamžite vytiahol červenú kartu. Deväť minút po Francúzovom vylúčení strelil víťazný gól hostí Ryan Sessegnon. „Dnes sa udialo niečo, čo mi nie je vlastné a nemalo sa to stať. Na súpera som reagoval zle, bolo to skôr náhodné ako úmyselné,“ napísal syn francúzskeho majstra sveta z roku 1998 Liliana Thurama na instagrame.