eReport.sk
Foto: tasr

Za ľudí: Ak zatvoríme prevádzky, musíme to kompenzovať

Strana Za ľudí tvrdí, že v prípade zatvárania prevádzok sa zároveň musia prijať aj kompenzačné opatrenia. Najtvrdšie opatrenia treba podľa predsedníčky strany a ministerky investícií Veroniky Remišovej prijímať na regionálnom princípe. Štát musí podľa nej na svojej strane ďalej zlepšovať systém testovania a trasovania.

„Budeme presadzovať, aby vláda rýchlo a efektívne pomáhala ľuďom pracujúcim v zatvorených prevádzkach, ľuďom, ktorí nemôžu pre opatrenia pracovať alebo musia byť doma s deťmi,“ uviedla Remišová.

Na snímke Veronika Remišová. Foto: tasr

Dodala, že najtvrdšie opatrenia, ktoré dopadnú na ekonomiku, malé a stredné podniky, ale aj na školy a občanov, treba prijímať na regionálnom princípe.

„Napríklad na Orave je z dôvodu šírenia vírusu s ohniskom najmä na svadbách a rodinných oslavách desaťkrát horšia situácia ako v Bratislave a až 20-krát horšia situácia ako vo Zvolene,“ skonštatovala.

Ústredný krízový štáb v nedeľu rokuje o opatreniach, ktoré navrhla v sobotu (10. 10.) Pandemická komisia vlády SR. Pandemickú komisiu aj krízový štáb zvolali pre rastúci počet infikovaných.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Za ľudí: Ak zatvoríme prevádzky, musíme to kompenzovať

File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php