eReport.sk
Luke Perry, foto: profimedia

Z robotníka sa stal idol dievčat: Pred dvomi rokmi zomrel Luke Perry

Jeho skutočné meno bolo Coy Luther Perry III., ale všetci ho poznali pod umeleckým menom Luke Perry (52). Ubehli presne dva roky, kedy v nemocnici podľahol následkom mŕtvice.

Prešiel viac než 200 castingami, než dostal svoju prvú rolu. Objavil sa v niekoľkých seriáloch pre tínedžerov, než získal úlohu Dylana McKaya v Beverly Hills 902 10. Vtedy pracoval ako robotník. Na parkoviská kládol asfalt. Tvorcovia postavu Dylana v seriáli nechceli, ale producent Aaron Spelling z nej bol nadšený a trval na tom, aby v seriáli ostala.

Luke Perry bol tretím najstarším hercom seriálu. Celý život ho porovnávali s Jamesom Deanom, zrejme najmä vďaka vzhľadu, povahou si však vôbec neboli podobní. Luke s televíznym Brandonom, ktorého stvárnil Jason Priestley, uzavreli dohodu, že im sláva nikdy nestúpne do hlavy. Luke neznášal nálepku idola a nepáčilo sa mu ani to, že nemal žiadne súkromie.

S hercami z Beverly Hills 902 10 si bol blízky po celý svoj život. Zomrel 4. marca v roku 2019 a zanechal po sebe dve deti. Jeho posledná filmová rola bola postava Wayna Maundera vo filme Vtedy v Hollywoode.

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity