eReport.sk
Foto: tasr

Z pokusu o vraždu aktivistky Black Lives Matter obvinili tínedžera

Z pokusu o vraždu obvinili detektívi vyšetrujúci postrelenie aktivistky hnutia Black Lives Matter Sashy Johnsonovej 18-ročného tínedžera. Oznámila to v piatok londýnska Metropolitná polícia, píše agentúra DPA.

Johnsonová (27), ktorá je matkou dvoch detí, utrpela strelné poranenie hlavy minulú nedeľu, keď sa zúčastnila na večierku na dome v londýnskom obvode Southwark. Do budovy vtedy zo záhrady vnikli štyria muži oblečení v čiernom a spustili streľbu. Bojovníčka proti systematickému rasizmu v Británii je hospitalizovaná a jej stav je naďalej kritický.

V stredu polícia zadržala v súvislosti s incidentom päť osôb, pričom o dva dni neskôr štyroch z nich prepustila na kauciu. Piaty z nich – Cameron Deriggs pochádzajúci z obvodu Lewisham na juhovýchode Londýna – zostáva vo väzbe a v sobotu sa postaví pred  Westminsterský magistrátny súd.

Johnsonová patrí k organizátorom protestných “pochodov milióna ľudí”, ktoré sa v Británii v lete 2020 konali z iniciatívy hnutia Black Lives Matter bojujúceho za práva černochov. Polícia predtým uviedla, že streľba nesúvisela s jej aktivizmom. Politická strana Preberáme iniciatívu (Taking The Initiative Party), ktorej súčasťou je i Johnsonová, však varovala, že má naďalej obavy o jej bezpečnosť.

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport