eReport.sk

Z Národného futbalového štadióna môže byť poľná nemocnica


Ministrovi zdravotníctva Marekovi Krajčímu bola dnes adresovaná zaujímavá ponuka. Na Národnom futbalovom štadióne môže byť rýchlo 72 špeciálnych lôžok pre COVID 19.

Priamo na Národnom futbalovom štadióne je priestor pre umiestnenie najmenej 72 špeciálnych nemocničných lôžok pre liečbu pacientov s COVID-19. Prízemné priestory majú vjazd z bočnej ulice aj pre sanitky, sú vybavené modernou vzduchotechnikou, majú dostatočné sociálne zázemie a umožňujú aj vhodné oddelenie pacientov od lekárskeho personálu. Ten môže byť v tlmočníckych kabínkach, ktoré sú bezpečne oddelené sklom. O tejto ponuke dnes ráno NFŠ, a.s. informovala listom ministra zdravotníctva Mareka Krajčího.

Nie sme experti v oblasti zdravotníctva, ale túto možnosť sme konzultovali s odborníkmi. Všetkých 72 lôžok vieme napojiť na zdroj elektrickej energie, pričom samotný štadión je vybavený záložným zdrojom, ktorý dokáže plne saturovať potreby celého komplexu pri totálnom výpadku elektrického prúdu“, povedal predseda predstavenstva NFŠ, a.s. Pavel Komorník. K dispozícii sú aj ďalšie priestory, ktorých využitím by sa zvýšila kapacita takéhoto riešenia. NFŠ vníma túto svoju aktivitu ako prejav spoločenskej zodpovednosti v časoch, kedy je to povinnosťou každého, kto takéto alebo nejaké iné možnosti má.

Foto: NFŠ

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Z Národného futbalového štadióna môže byť poľná nemocnica

KOMENTOVALI STE: