eReport.sk
Výrobca smartfónov pripravil pre zákazníkov technológiu novej generácie. Foto: instagram/oppo https://www.instagram.com/oppo/

Z menšieho telefónu môže byť väčší: Čínska firma predstavila jedinečný rolovací displej

Neviete sa rozhodnúť pre mobilný telefón so širším displejom alebo radšej s tým tenším? A čo takto ich mať oboje? Túto dilemu pre svojich zákazníkov vyriešil čínsky výrobca smartfónov, spoločnosť Oppo, ktorá na budúci rok navnadila svojich zákazníkov na model Oppo X s rolujúcim displejom. Výrobca smartfónov pripravil pre zákazníkov technológiu novej generácie.

Rozšíri sa v ruke

Piaty najväčší svetový výrobca telefónov predstavil svoju novinku s názvom Oppo X. Toto zariadenie sa užívateľovi dokáže rozšíriť v ruke prostredníctvom jedinečného rolovacieho displeja, uvádza portál Independent. Firma Oppo sa stala prvou významnou spoločnosťou, ktorá predviedla takýto funkčný prototyp technológie novej generácie.

Mobil sa dokáže rozšíriť v ruke vďaka jedinečnému rolovaciemu displeju. Foto: Oppo/Instagram

Zariadenie disponuje OLED displejom, ktorý sa dokáže premeniť zo 6,7-palcového na 7,4-palcový. Softvér na mieru umožňuje Oppo X plynulo sa prispôsobovať medzi jednotlivými veľkosťami, čo umožňuje používateľom prepínať medzi používaním jednej ruky na úlohy a zábavu, ktoré sú vhodnejšie pre väčšiu obrazovku. Spoločnosť Oppo uviedla, že telefón sa pri výrobe spoliehal na 122 patentov, z ktorých 12 sa vzťahovalo na mechanizmus vysúvania displeja.

Odolný proti zasekávaniu

Samotné rozširovanie obrazovky funguje vďaka zariadeniu Roll Motor, ktoré je vybavené dvoma motormi, ktoré rovnomerne rozvinú obrazovku a zabezpečia, aby počas tejto premeny nedošlo k jej poškodeniu alebo zaseknutiu.

O tom, že rolovací telefón je pre svetových výrobcov prestížna záležitosť, svedčí skutočnosť, že aj ďalšie spoločnosti pracujú na vývoji výsuvných obrazoviek. Konkrétne sa podľa britského portálu jedná o spoločnosť LG a TCL.

Očakáva sa, že smartfón s rolovateľnou obrazovkou, potenciálne nazývaný „Wing“ alebo „Slide“ bude uvedený na trh začiatkom roku 2021. Oppo X je v súčasnosti iba koncepčným telefónom navrhnutým na demonštráciu technológie rolovateľnej obrazovky. Levin Liu, vedúci Výskumného ústavu Oppo, počas ukážky nového telefónu nezverejnil presný dátum vydania aj keď uviedol, že bude predstavený „v pravý čas“.

Zdroj: youtube


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Z menšieho telefónu môže byť väčší: Čínska firma predstavila jedinečný rolovací displej

File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php