eReport.sk

Z listu čitateľa pôjdete do kolien: Naložil športovému komentátorovi. Si ako Matovič!

Byť známou osobnosťou nie je vždy med lízať. Svoje o tom vie aj komentátor Marek Marušiak, ktorého hlas bolo možno počuť tento rok v rámci hokejových Majstrovstiev sveta. A práve to bolo kameňom úrazu. Marušiakova slovenčina totiž trhala uši jednému divákovi, ktorý neváhal a napísal mu šťavnatý list.

„Marušiak, ty si Čech, Záhorák, ko*ot?,“ začal z ostra nahnevaný fanúšik hokeja. „Asi to posledné,“ odpovedá si. Čo ho tak rozhorčilo? Komentovaný zápas Dánska s Veľkou Britániou. „Ja a my sme Slováci a neprajeme si, aby takýto neštudovaný ch*j použil české slovo vo vysielaní: vyslyšať, vyslyšali, budú vyslyšaní. My Slováci máme krásne slovo vypočuť,“ navrhuje moderátorovi divák a v invektívach pokračoval aj ďalej.

Zdroj: fb/marek.marusiak.rtvs

„Veď ty hovädo, keď si pustíš Slovenský rozhlas, redaktor povie, vypočujte si správy. Keď prídeš na políciu, vyšetrovateľ ti povie, budete vypočutý v té a tei veci,“ poúčal fanúšik, pričom si zrejme sám po sebe neskontroloval, čo a ako píše. Na záver listu ešte odporučil komentátorovi, aby si doplnil vzdelanie. „Lebo ťa máme za Kollára, Matoviča, Gröhlinga plus ostatní tupci,“ uzavrel záležitosť.

Samotný Marušiak si z toho ťažkú hlavu nerobí. „Čakal som anonymný odkaz zhora a prišiel,“ okomentoval list diváka, ktorý zverejnil na svojej sociálnej sieti. Fanúšik sa zrejme rozčuľoval zbytočne. Podľa Jazykovedného ústavu Ľudovíta Štúra je totiž slovo vyslyšať spisovné, hoci je skôr považované za zastarané.

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Šport