eReport.sk
foto: facebook

Z herca Marcela Nemca je ochranár. Pod patronát si vzal Tatry

Herec a komik Marcel Nemec (49) využil čas, keď sú zatvorené divadlá a spolu s ďalšími nadšencami a milovníkmi Tatier založil občianske združenie Tatry máme radi a pridal sa k výzve: Ohňostroj v národnom parku je hanba. Tatry mám rád, vždy v nich naberiem veľa energie,” hovorí.

Tatry sú pre mňa oázou pokoja a lásky, dokonca mi voňajú. Cítim tú vôňu aj na iných miestach. Vyrastal som v kopcoch, som z Kremnice, vôňa hôr ma vždy nabíjala energiou,” vysvetľuje vzťah k horám člen kedysi veľmi populárneho hudobného zoskupenia Kopytovci. V čase, keď sme ako Kopytovci chodili na vystúpenia po celom Slovensku, vždy sme sa tam zastavili, to bolo naše posvätné miesto. Mali sme obľúbenú kolibu, kde sme prejedli niekoľko honorárov,” spomína na slávu z 90. rokov. Ľudia nás spoznávali a boli nesmierne milí. Napríklad na Štrbskom Plese, v Areáli snov, išla oproti nám škôlka a deti sa nám zborovo pozdravili – Dobrý deň Mc Sava a Marcela… Boli to krásne časy .”

Foto: facebook

Občianske združenie Tatry máme radi podľa Marcela Nemca nevzniklo iba kvôli problematike ohňostrojov v národných parkoch. Jeho cieľom je upozorňovať na mnohé problémy, ktoré sa hromadia vo Vysokých aj Nízkych Tatrách, hľadať formy spolupráce, podporovať komunity v regióne, organizovať osvetové kampane a diskusné fóra,” vysvetľuje. Teraz sa však blíži Silvester a pravda je taká, že sa stále nájdu ľudia, ktorí pri bujarých oslavách v Tatrách zabúdajú, že sú v národnom parku, kde sú ohňostroje zakázané. Neuvedomujú si, čo tým spôsobujú prírode a zvieratám. Doma mám dvoch psov, mačku a ďalšie zvieratá. Pred polnocou ich vždy schovám do tichej miestnosti a držím im uši, aj tak sú z toho v šoku. V horách je niekoľkonásobne silnejšia ozvena, skaly vytvárajú brutálnu zvukovú kulisu a zvieratá trpia. Nevieme síce ľuďom v takomto správaní zabrániť, ale chceme im jasne odkázať, že je to ich hanba. Čím viac ľudí sa k nám pridá, tým silnejší bude pocit hanby tých, ktorí sa takto zabávajú,“ dodal Marcel Nemec.  

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport