eReport.sk
Foto: tasr/ap

Z Česka hlásia ďalšie desiatky obetí aj nakazených


V Českej republike potvrdili v piatok do 18.00 h 8075 nových prípadov nákazy koronavírusom SARS-CoV-2. Po strede, keď do rovnakého času potvrdili rekordných 8840 nových prípadov, ide zároveň o druhý najvyšší čiastkový prírastok k 18.00 h od vypuknutia pandémie. Vyplýva to z údajov českého ministerstva zdravotníctva.

Česko momentálne eviduje 137.616 aktívnych prípadov nákazy. Od začiatku pandémie sa v ČR celkovo potvrdilo už 231.146 prípadov nákazy, pričom z ochorenia COVID-19 sa tam dosiaľ vyliečilo 91.589 pacientov. Počet hospitalizovaných sa do 18.00 h v piatok zvýšil na 5044.

Pohyb v prírode je možný maximálne vo dvojiciach

Za piatok pribudlo do 18.00 h v súvislosti s ochorením COVID-19 aj 44 nových úmrtí, čím sa ich celkový počet od vypuknutia pandémie zvýšil na 1941. Rekordný denný nárast takýchto úmrtí dosiaľ zaznamenalo Česko v stredu, za ktorú ich pribudlo 118. Česká vláda z dôvodu zhoršujúcej sa pandemickej situácie pristúpila v stredu k ďalším opatreniam. Od štvrtka sú uzavreté maloobchodné prevádzky, pričom výnimky majú len predajne základného sortimentu. Veľkoobchody ďalej fungujú bez obmedzení. Vláda od štvrtka nariadila tiež obmedzenie pohybu a kontaktov s výnimkou ciest do práce a na nákupy. Pohyb v prírode je možný len jednotlivo alebo vo dvojiciach.

Zdroj: tasr, foto: tasr/ap

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Z Česka hlásia ďalšie desiatky obetí aj nakazených

KOMENTOVALI STE: