eReport.sk
Martin Jakubec, foto: profimedia

Youtube mu už konečne dal stopku! Drzý Martin Jakubec si zavaril na parádny prúser!

Majú ho plné zuby. Za nenávistné protirómske a vulgárne video čelí trestnému oznámeniu. Hudobný klip už nenájdete.

Podľa hnutia OĽaNO sa Martin Jakubec vo videu s názvom: „Osadníci zdierajú krajinu. Priemerné prídavky na 11 detí činí 3663 eur z našich daní a práce” dopustil verejného hanobenia národa, rasy a presvedčenia. Rozhodli sa konať. Jakubec tvrdí, že pomocou tohto kontroverzného videa chcel verejnosti prezentovať svoju nespokojnosť so súčasným systémom prideľovania prídavkov na deti. skoro 7 minút hovorí tiež o tom, že je to nespravodlivé. Netrvalo to ani 72 hodín a antirómske video z internetu zmizlo. Visí na iných portáloch, ale nedá sa prehrať.

Musí znášať následky

„Takéto správanie nemôžeme tolerovať a privierať nad ním oči,” uviedol s tým, že vyjadrenia tohto typu sú cestou k ďalšiemu odcudzovaniu rómskej komunity a k prehlbovaniu nenávisti voči nej. „Preto nie je prípustné, aby sa podobné vyjadrenia nechali bez odozvy,” zdôraznil Pollák s tým, že v demokratickej spoločnosti môže človek povedať, čo chce, ale ak tým poruší zákon, bude musieť znášať následky.

Je ich už poriadna kopa

K podaniu trestného oznámenia sa okrem Šipoša a Polláka pripojili aj členovia hnutia Jozef Pročko, Jarmila Vaňová, Anna Remiášová, György Gyimesi, Erik Ňarjaš, Tomáš Šudík, Rastislav Jílek, Andrej Stančík a Juraj Krúpa. Spevák vo videu kritizuje finančné dávky pre obyvateľov osád. „Slovák drie ako kôň a osadníci sedia na chodníkoch so založenými rukami a čakajú na výplatný termín na prídavky,” povedal.

Podobné vyjadrenia sú podľa poslanca Petra Polláka ml. cestou k ďalšiemu odsudzovaniu rómskej komunity a k prehlbovaniu nenávisti voči nej. Preto nie je prípustné, aby sa podobné vyjadrenia nechali bez odozvy: „Rómska komunita je na Slovensku roky stereotypne vykresľovaná ako tá najhoršia. Koluje o nej veľa nepravdivých informácií, ktoré potom spôsobujú negatívnu mienku na celú rómsku komunitu a zároveň rozdeľujú spoločnosť,” dodáva Pollák ml.

Foto: profimedia instagram

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
7 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport