eReport.sk
Ilustračné foto: shutterstock

WHO vyzvala krajiny, aby viac investovali do duševného zdravia

Svetová zdravotnícka organizácia (WHO) vyzvala v piatok všetky krajiny, aby viac investovali do duševného zdravia, pretože už aj tak nepriaznivú situáciu v tejto oblasti ešte zhoršila pandémia nového koronavírusu. TASR informuje na základe správy prevzatej z agentúry AFP.

Už pred pandémiou COVID-19 takmer miliarda ľudí trpela nejakou duševnou poruchou, uviedla WHO vo svojom najrozsiahlejšom prieskume globálneho psychického zdravia za posledné dve desaťročia. V prvom roku pandémie sa počet prípadov depresie a úzkosti zvýšil o štvrtinu.

V správe WHO o duševnom zdraví vo svete sa píše, že len dve percentá národných rozpočtov na zdravotníctvo a menej ako jedno percento z celkového objemu medzinárodnej zdravotnej pomoci ide na duševné zdravie.

„Všetky tieto čísla sú veľmi, veľmi nízke,“ povedal na tlačovej konferencii Mark Van Ommeren zo sekcie WHO zameranej na duševné zdravie. Poznamenal, že pre pandémiu covidu je v súčasnosti záujem o mentálne zdravie vysoký, avšak investície do tejto oblasti nevzrástli. Dodal, že mladých ľudí, ženy a osoby, ktoré už predtým trpeli psychickými ťažkosťami, zasiahla pandémia COVID-19 a s ňou spojené obmedzenia ešte výraznejšie.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

WHO vyzvala krajiny, aby viac investovali do duševného zdravia

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti