eReport.sk
Na snímke muž s plynovou maskou smeruje do podchodu z Hodžovho námestia v Bratislave v utorok 14. apríla 2020. Foto: tasr

WHO a Wikipedia sa dohodli, budú spolu informovať o korone

Svetová zdravotnícka organizácia (WHO) a nezisková nadácia Wikimedia Foundation prevádzkujúca internetovú encyklopédiu Wikipedia ohlásili vo štvrtok začiatok vzájomnej spolupráce v šírení spoľahlivých informácií o pandémii nového koronavírusu a ochorení COVID-19, ktoré tento vírus spôsobuje. Informovala o tom agentúra DPA.

Státisíce dobrovoľníkov, ktorí ako editori nepretržite aktualizujú údaje na Wikipedii, budú tak mať bezplatný prístup k infografikám, videám a iným materiálom WHO. Ich cieľom bude zabrániť šíreniu dezinformácií súvisiacich s aktuálnou pandémiou.

Prístup k dôveryhodným informáciám je rozhodujúci

Podľa WHO a nadácie Wikimedia Foundation, ktorá sídli v San Franciscu, je Wikipedia v rámci vyhľadávania informácií zdraví jednou z najnavštevovanejších webstránok. Aktuálne ponúka viac než 5200 článkov venujúcich sa ochoreniu COVID-19, a to v 175 jazykoch. „Spravodlivý prístup k dôveryhodným informáciám o zdraví je rozhodujúci pre zaistenie bezpečnosti a informovanosti ľudí počas pandémie COVID-19,“ povedal vo vyhlásení v Ženeve šéf WHO Tedros Adhanom Ghebreyesus.

Zdroj: tasr, foto: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

WHO a Wikipedia sa dohodli, budú spolu informovať o korone

Najnovšie