eReport.sk
Wayne Rooney, foto:fb/manuntd

Wayne Rooney: Jedna etapa sa skončila, začína sa druhá!

Pred pár dňami obletela futbalový svet šokujúca správa. Legendárny Wayne Rooney vo 35 rokov ukončil hráčsku kariéru! Stal sa novým trénerom druholigového Derby County.

Bývalý anglický reprezentant dočasne viedol tím už od novembra, keď v klube skončil Phillip Cocu, pôsobil na poste hrajúceho trénera. Poslednú dobu však preferoval pozíciu z lavičky. Tridsaťpäťročný Rooney bol ešte v tejto sezóne aktívnym hráčom Derby. Vo všetkých súťažiach nastúpil na 11 duelov a dal jeden gól. Nástupom na trénerskú lavičku oficiálne ukončil hráčsku kariéru a podpísal novú zmluvu na dva a pol roka. „Dostal som príležitosť pokračovať v práci, ktorú tu vykonali Brian Clough, Jim Smith, Frank Lampard a Phillip Cocu. Je to pre mňa česť. Sľubujem všetkým v klube a fanúšikom, že prekonáme všetky prekážky, aby tento historický klub mohol naplniť svoj potenciál,“ vyhlásil Rooney podľa DPA vo svojom prvom rozhovore ako hlavný kouč.

Foto: fb/manunited

Bývalý útočník Rooney strelil 53 gólov v 120 zápasoch za anglickú reprezentáciu. Viackrát ako on obliekol dres „Albiónu“ iba brankár Peter Shilton. Zároveň je s 253 gólmi historicky najlepším strelcom Manchestru United. „Baranom“ sa v The Championship nedarí. Po 22 zápasoch im patrí s 19 bodmi 22. priečka a sú tak

Wayne Rooney ukončil hráčsku kariéru

Foto: fb/manunited

Mnoho fanúšikov toto rozhodnutie zaskočilo, najmä fanúšikov Manchestru United, ktorí dúfajúc, že sa na zlomku kariéry Rooney ešte v drese „The Red Devils“ predstaví. Predsa len mal ešte dva roky pred sebou. Wayne Rooney sa zapísal do dejín futbalu. Krásne góly, lišiacke prihrávky či bojovnosť to je len krátka charakteristika futbalistu, ktorý v každom zápase nechal srdce. Bol súčasťou zlatej generácie Manchestru, pod vedením Sira Alexa Fergusona. „Najlepší, bolo mi cťou hrať s tebou po boku, tým sa mi splnil sen“, napísal Marcus Rashford na svojom twitteri na adresu bývalého spoluhráča.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Wayne Rooney: Jedna etapa sa skončila, začína sa druhá!

Futbal

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti