eReport.sk
Hudobná legenda Roger Waters
Hudobná legenda Roger Waters. zdroj: tasr/ap

Waters z Pink Floydu: Ruská invázia na Ukrajinu bola vyprovokovaná!

Invázia na Ukrajinu bola vyprovokovaná. Spoluzakladateľ hudobnej skupiny Pink Floyd Roger Waters v stredu na zasadnutí Bezpečnostnej rady OSN vyhlásil, že ruská invázia na Ukrajinu „nebola nevyprovokovaná“. Za tento výrok si vyslúžil ostrú kritiku Kyjeva.

Waters odsúdil provokatérov

„Invázia Ruskej federácie na Ukrajinu bola nezákonná. Čo najdôraznejšie ju odsudzujem,“ povedal 79-ročný britský hudobník prostredníctvom videospojenia. Následne však naznačil, že na vine je i Kyjev.

Invázia na Ukrajinu bola vyprovokovaná

„Aj ruská invázia na Ukrajinu nebola nevyprovokovaná. Čiže čo najdôraznejšie odsudzujem aj provokatérov,“ povedal.

Kyjev ostro reaguje

Ukrajinský veľvyslanec pri OSN Serhij Kyslycia vo svojej reakcii – narážajúc na jeden z najznámejších hitov tejto kapely s názvom „Another Brick in the Wall“ – poznamenal: „Smutné je pre jeho bývalých fanúšikov vidieť, ako (Roger Waters) prijíma rolu ďalšej ‚tehly v múre‘ ruských dezinformácií a ruskej propagandy.“

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Predvolebná cenzúra
  2. Švédsko sa do Aliancie nedostane?
  3. USA tlmia vášne
  4. Rusko rázne zareaguje

Watersa, ktorý už v minulosti vzbudil kontroverzné reakcie svojím postojom k vojne na Ukrajine, požiadalo o príhovor na BR OSN Rusko, ktoré aj iniciovalo stredajšie zasadnutie na tému dodávok zbraní Ukrajine.

Hudobník často kritizujú

Hudobníka už viackrát kritizovali za podporu šéfa Kremľa Vladimira Putina. V septembri zverejnil otvorený list ukrajinskej prvej dáme Olene Zelenskej. Obvinil v ňom „extrémnych nacionalistov“, že priviedli Ukrajinu do „zničujúcej vojny“, a argumentoval proti západným dodávkam zbraní Kyjevu.

Obhajca Putina?

V pondelok ho na Twitteri označila za antisemitu a „obhajcu Putina“ aj textárka skladieb z dvoch najnovších albumov Pink Floydu Polly Samsonová. Waters na Twitteri tieto obvinenia odmietol.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Waters z Pink Floydu: Ruská invázia na Ukrajinu bola vyprovokovaná!

Odoberať
Upozorniť na
9 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti