Dallas Stars - Detroit Red Wings, foto:tasr

Washington bodoval v siedmom zápase v rade, Pavelski je na méte 800

Hokejisti Washingtonu Capitals v zostave zo Zdenom Chárom a Richardom Pánikom vyhrali v zámorskej NHL nad New Yorkom Islanders 3:2. O ich triumfe rozhodol necelých 27 sekúnd pred koncom Justin Schultz.

Domáci bodovali v siedmom stretnutí za sebou, čo sa im od úvodu sezóny podarilo druhýkrát v histórii a sú na čele Východnej divízie. Chára strávil proti svojmu bývalému tímu na ľade 20:38 min, mal tri strely na bránku a jeden plusový bod. V polovici zápasu zle rozohral v obrannom pásme a po jeho veľkej chybe dostal Islanders do vedenia 2:1 Matthew Barzal. Ešte v druhej tretine však vyrovnal svojim prvým gólom v drese Capitals Daniel Sprong. Pánik odohral viac ako 14 minút s dvoma strelami a dvoma „hitmi“. Schultz presným zásahom v závere odvrátil piate predĺženie v dueloch Washingtonu za sebou. Domácim pomohol k výhre český brankár Vítek Vaněček 32 zákrokmi. Stal sa druhým nováčikom v klubovej histórii, ktorý bodoval vo svojich prvých piatich štartoch v kariére.

Pred ním to v sezóne 1994-95 dokázal Jim Carey, ktorý neprehral v riadnom čase v úvodných siedmich dueloch. Washington odohral tretí duel bez kvarteta ruských hráčov, absentujúcich pre covid protokol a navyše prišiel o zranených Nicklasa Bäckströma a Larsa Ellera. „Keď strácate dôležitých hráčov, tak vás to môže zabrzdiť, alebo na druhej strane zomknúť. Som rád, že sme zabojovali a našli cestu k víťazstvu,“ povedal pre nhl.com útočník Washingtonu T.J.Oshie.