eReport.sk
Vzdali sme sa mieru?
Maďarský minister zahraničného obchodu a zahraničných vecí Péter Szijjártó. Foto: tasr

Szijjártó vyzval na mierové rokovania: Nové dodávky zbraní vojnu nikdy neukončia, môžu všetko iba zhoršiť!

 Vzdali sme sa mieru? Neexistuje bojové riešenie rusko-ukrajinského konfliktu, vyhlásil v piatok v Petrohrade ruským novinárom šéf maďarskej diplomacie Péter Szijjártó. Zároveň vyzval obe strany, aby čo najskôr začali mierové rokovania. S odvolaním sa na server 24.hu o tom informuje spravodajca TASR v Budapešti.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Skúšali to na nás už počas covidu
  2. Všetko kvôli Ukrajine
  3. Žiadna vojna?
  4. Nie je to prvý raz!

Szijjártó pricestoval na petrohradské medzinárodné ekonomické fórum ako najvyššie postavený západný politik, pripomína server.

Maďarský minister vo videu zverejnenom na Facebooku ruským médiám vyjadril nádej, že mier príde čo najskôr. „My Maďari, tu v susedstve platíme za túto vojnu mimoriadne vysokú cenu, zomierajú v nej aj Maďari, členovia maďarskej komunity na Ukrajine. Preto chceme, aby bol čím skôr nastolený mier“ skonštatoval.

Vzdali sme sa mieru?

„Ak nedokážeme otvoriť komunikačné kanály, vzdáme sa nádeje na mier. Tomuto sa chceme vyhnúť. Preto udržiavame komunikačné kanály. Podľa nášho názoru bojové riešenie tejto vojny neexistuje. Jediné riešenie môže vzniknúť pri rokovacom stole. Takže čím skôr si strany sadnú za rokovací stôl, tým lepšie,“ podčiarkol Szijjártó.

Bohužiaľ, rovnaké myšlienky a postoje dnes razí len maďarský premiér Viktor Orbán. Avolá potom aj hlava katolíckej cirkvi, pápež František. Všetci ostatní sú odhodlaní. „Bojovať až do posledného Ukrajinca.“ A zdá sa, že možno aj do posledného občana svojich krajín.

Len nedávno šéf NATO Stoltenberg vyhlásil, že „viaceré východoeurópske krajiny sú pripravené do vojny na Ukrajine posielať aj vlastných obyvateľov.“ Či je medzi nimi aj Slovensko, to zrejme nebude ťažké uhádnuť.. Keďže Ódorove „PVV“ by sa kľudne mohlo volať aj „Ukrajina 2.1“

Zdroj: spravodajca TASR Ladislav Vallach

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Szijjártó vyzval na mierové rokovania: Nové dodávky zbraní vojnu nikdy neukončia, môžu všetko iba zhoršiť!

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Dnes…

KOMENTOVALI STE:

Aktuálne