tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Boris Kollár. Foto: tasr

Vzbura u Kollára: Okresnému šéfovi Sme rodina po kritike odpojili maily!

Poriadne mu to vytmavil! Okresný šéf hnutia Sme rodina v Ilave Michal Kňažek sa pustil cez víkend do vlastných straníckych štruktúr. Na sociálnej sieti si vzal na mušku fungovanie Sme rodina Borisa Kollára. Podľa jeho slov nasľubovali straníkom hory-doly, no po voľbách sa z veľkých sľubov stali len prázdne slová. Čo mu vadilo na Kollárovom hnutí? A prečo Kňažkovi odpojili stranícke maily?

Zradili všetko

„Sme Rodina už prestala plniť funkciu silnej strany, ktorá bude riešiť problémy obyvateľov Slovenska. Práve naopak! Zradila všetko, čo sľúbila,“zverejnil ostrú kritiku profil Sme rodina Ilava, ktorý ma pod palcom Kňažek. Ten je ešte na oficiálnej stránke Sme rodina v regionálnych štruktúrach vedený, ako predseda Ilavskej straníckej pobočky. No, ako potvrdil pre eReport zo strany vystúpil dobrovoľne deň pred zverejnením kritického statusu. Vedenie Kollárovho hnutia postupovalo naozaj expresne a stihli exstraníkovi odpojiť aj maily.

Zdroj: Facebook/sme rodina ilava

Nasľubovali hory-doly?

Kňažek ďalej uviedol, že na spoločných straníckych stretnutiach vedenie bežným členom nasľubovalo modré z neba. Mali prizvukovať, že ak sa dostanú do vlády, o svojich členov sa postarajú. „Na posty riaditeľov ÚPSVaR i Sociálnej poisťovne dosadzuje ľudí bez príslušnosti k strane, ale ešte horšie bez odbornosti a praxe k odboru… Z postov predsedov okresných organizácií vyhadzuje ľudí, ktorí im pomohli dostať sa na kreslá na ministerstvá a vo vláde a dosadzujú ľudí, ktorí nikdy v teréne pre ich nepohli ani prstom. Skončili už viacerí predsedovia i celé skupiny Okresných organizácií Hnutia Sme Rodina, ktoré fungovali a šľapali za týchto papalášov terén štyri roky,“ pustil sa do vedenia hnutia Kňažek.

Reakciu Kollárovho hnutia Sme rodina nájdete tu.

Milan Kńažek. Foto: Sme rodina/internet

Búrka v šerbli

„Tomuto sa hovorí búrka v šerbli,“ povedal na rovinu k téme politológ Radoslav Štefančík. Podčiarkol, že ide o typické sklamanie politicky aktívneho človeka, ktorý mohol vstupovať do politiky s ideálmi, ale aj naivnou predstavou, že svojim angažovaním niečo zmení.

Boris Kollár naštval okresného predsedu, tým ako vedie hnutie. Foto: profimedia

„A po čase narazí na klasický problém dnešných slovenských politických strán. Tu ale treba upozorniť, že ak človek vstupuje do strany, ktorú založil podnikateľ, tak by mal od začiatku brať na vedomie, že strana je len podnikateľský zámer otca zakladateľa, ktorý má vlastné, v prvom rade mocenské, rozumej ekonomické záujmy. Ak niekto vloží do takéhoto projektu svoje peniaze, berie to ako investíciu. A tej podriaďuje všetky svoje rozhodnutia,“ analyzuje Kollárov projekt Štefančík.

Politológ Radoslav Štefančí hnutiu Sme rodina Borisa Kollára poriadne naložil. Foto: eReport

Prizvukuje, že členská stranícka základňa pre takýchto „otcov zakladateľov“ je vnímaná len, ako zbytočná záťaž. „Tej sa je potrebné zbaviť, ako napríklad v Obyčajných ľuďoch, prípadne ju výrazne eliminovať, ako v SaS. Bežní členovia sú dnes v politických stranách len javorovým listom, ktorý zakrýva smutnú realitu. A tento okresný šéf bol na tom podobne,“ dodal odborník.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Vzbura u Kollára: Okresnému šéfovi Sme rodina po kritike odpojili maily!

1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku