eReport.sk
Heger vraj chce zrušiť usmernenie k tranzíciám
Heger vraj chce zrušiť usmernenie k tranzíciám. Ilustračné foto: tasr

Heger reaguje na protest ZMOSU: Označil ich za kľúčového partnera štátu. Výzva pre samosprávy!

Výzva pre samosprávy. Dočasne poverený predseda vlády SR Eduard Heger (OĽANO) to zdôraznil v reakcii na stredajší protest pred Národnou radou SR, ktorým mestá a obce poukázali na legislatívu a kroky centrálnej moci, poškodzujúce samosprávy.

Výzva pre samosprávy

Heger vyzval na vecnosť a konštruktívnosť, a to aj pri diskusiách o kompenzačných mechanizmoch pri drahých energiách. „Nerobme z toho politiku,“ povedal. Upozornil, že je pripravený na diskusiu so samosprávami o konkrétnych problémoch, uistil že na budúcotýždňovom stretnutí chce s nimi hovoriť aj kompenzáciách pre menšie obce, ktoré môžu mať problémy s cash flow. „Určite im musíme podať pomocnú roku,“ uistil.

Poškodzovanie samospráv

Združenie miest a obcí Slovenska (ZMOS) v stredu zorganizovalo protestné zhromaždenie pred Národnou radou SR pod názvom Kto škodí mestám a obciam, škodí ľuďom. Upozornili ním na neriešené problémy samospráv a prístup centrálnej moci k mestám a obciam. Ostro kritizujú nielen spontánne prijímanú a nepremyslenú legislatívu, týkajúcu sa samospráv, ale i kompenzačné mechanizmy v rámci pomoci so zdražovaním energií.

Protestné zhromaždenie ZMOSU pred budovou Národnej rady – Foto: tasr

Prísľuby nestačia

Prísľuby štátu sa podľa miest a obcí ukázali ako nedostatočné a nefungujúce. Zdôraznili, že v súčasnej situácii sú mnohé samosprávy, najmä menšie obce na pokraji ekonomického kolapsu. Od štátu požadujú, aby bral samosprávy ako naozaj relevantného partnera. Nie ako niekoho, na koho sa obracia len vtedy, keď potrebuje pomôcť.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Heger reaguje na protest ZMOSU: Označil ich za kľúčového partnera štátu. Výzva pre samosprávy!

Odoberať
Upozorniť na
9 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti