tuzla evden eve nakliyat
eReport.sk
Poslanci NRSR počas rokovania 27. schôdze parlamentu v Bratislave 30. apríla 2021.
Na ilustračnej snímke poslanci NR SR počas rokovania v pléne. Foto: tasr

Vytočený lekár. Toto odkázal všetkým, ktorí zakazujú vstup politikov do prevádzok!

Na sociálnych sieťach sa rozšírila nová móda. Spustil ju jeden bratislavský podnik, ktorý vystavil tváre politikov s tým, že nebudú obslúžení. Ide v podstate o vrcholových predstaviteľov vlády. Dôvodom je spôsob, akým (ne)zvládali manažovanie pandémie na Slovensku. Najnovšie sa k iniciatíve pripojil aj spevák Pavol Habera.

„Neželám si, aby ktorýkoľvek z týchto politikov navštívil niekedy v budúcnosti môj koncert! Nechcem hrať pre niekoho, kto v týchto ťažkých časoch nepomohol kultúre a ľuďom, ktorí v nej pracujú,“ nechal sa počuť umelec, ktorý v minulosti nemal problém zahrať pre HZDS, aj keď si neskôr za to sypal popol na hlavu. Celú situáciu okomentoval aj známy lekár a primár z považskobystrickej nemocnice Milan Kulkovský.

Zdroj:fb/dunajskypivovarbratislava

„Rozumiem frustrácii občanov a niektorých podnikateľov, ktorí boli pandémiou finančne zasiahnutí najviac, no v žiadnom prípade nefandím ich nezrelým reakciám, ktoré nič neriešia, ale naopak, spoločnosť ešte viac polarizujú,“ pripomenul s tým, že zrejme žiadna vláda nezareagovala úplne ideálne na novú situáciu. „Žiaľ, kombinácia nepripravenosti na niečo, na čo sa nedalo pripraviť a absolútna neskúsenosť s vládnutím, naviac v krízovom stave, sa podpísali na výsledku pandémie v našich podmienkach,“ priznal lekár.

Zdôraznil tiež, že hanbiť by sa mala aj opozícia, ktorá všetko iba sledovala a mädlila si ruky. „Ničomu nepomohla ani viera vo fiktívne atómové bomby proti pandémii, ktoré v konečnom dôsledku situáciu len zhoršili cestou nižšej podpory obyvateľstva,“ dodal Kulkovský.

Habera zakázal vstup politikom na svoje koncerty. Kedysi hral pre HZDS, neskôr to oľutoval. – Foto: archív

Podľa lekára, ale sprísnené opatrenia boli nevyhnutné a zachránili tisíce životov. Sám lekár sa vraj stretával s ľuďmi, ktorí ľutovali, že nedodržiavali opatrenia. „Zakazovať členom pandemickej komisie a niektorým koaličným politikom vstup do reštaurácii a dehonestovať ich takto je viac než detinské rozhodnutie. Takto chceme budovať lepšiu krajinu? Potlesk koho za to očakávame? Máme právo hlásať o morálke, keď ukazujeme prstom na tých, ktorí stoja v hnoji, no sami sa v ňom váľame?“ zamýšľa sa primár a navrhuje aj iné riešenie. „Mali urobiť pravý opak. Vyzvať politikov, aby prišli reštaurácie aj osobne podporiť. Ak aj niekoho nemáme radi, mali by sme svojimi reakciami a správaním ich morálnu latku preskočiť, nie ju podliezať,“ upozornil.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Vytočený lekár. Toto odkázal všetkým, ktorí zakazujú vstup politikov do prevádzok!

1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku