tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
počasie, slnko, teplo, horúčava
Ilustračná snímka. Foto: shutterstock.com

Vysoké teploty v Británii! V Anglicku bolo teplejšie než na Havaji

V Británii bolo v nedeľu teplejšie, než v niektorých častiach Havajských ostrovov. V Škótsku namerali takmer 29 stupňov, čo je najviac od začiatku tohto roka, informovali tlačové agentúry PA Media a DPA. V Londýne a na juhovýchode Anglicka vystúpila teplota až na 29,5 stupňa, pričom teploty sa blížili k tejto úrovni aj vo väčšine ostatných oblastí Spojeného kráľovstva.

Počasie ako na Havaji

Z oblasti Fife severne od škótskeho Edinburghu hlásili 28,9 stupňa. Najteplejší deň roka zaznamenali aj v Írsku, kde v Shannone na východe krajiny namerali 25,6 stupňa Celzia.

V niektorých častiach Británie bolo teda v nedeľu teplejšie než na havajskom ostrove Maui alebo v oblasti kalifornského Los Angeles. Na väčšine územia Spojeného kráľovstva, s výnimkou Severného Írska, boli väčšie horúčavy než napríklad na Sardínii alebo v niektorých regiónoch Turecka.

Na britské pomery mimoriadne teplé počasie by malo pokračovať aj začiatkom budúceho týždňa. V priebehu pondelka a utorka predpovedajú meteorológovia v Londýne a na juhovýchode Anglicka až 32 stupňov. Teplotný rekord tohto roka padol 17. júna na londýnskom letisku Heathrow, kde namerali 32,7 stupňa Celzia.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Vysoké teploty v Británii! V Anglicku bolo teplejšie než na Havaji

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku