eReport.sk
pápež František
Pápež František Foto: tasr

Vyše 100 katolíckych predstaviteľov sa prihlásilo k príslušnosti k LGBT

 Vyše 100 predstaviteľov katolíckej cirkvi v Nemecku sa verejne priznalo k príslušnosti k LGBT komunite. Vo vyhlásení, ktoré v pondelok zverejnili online, vyzvali na ukončenie praxe „diskriminácie a vylúčenia“, akú zažili v cirkvi. Informovala o tom agentúra AFP.

Skupina 125 osôb vrátane kňazov, vzdelávacích a administratívnych pracovníkov požaduje „slobodný prístup ku všetkým pastoračným povolaniam“ a ukončenie „systému utajovania, dvojitých štandardov a nečestnosti“, s akým sa podľa ich vyjadrenia v cirkvi stretávajú v cirkvi témy týkajúce sa komunity LGBT.

„Nadviazanie neheterosexuálneho vzťahu či uzavretie (takéhoto) manželstva nikdy nesmie byť považované za porušenie lojality ani za následnú prekážku v zamestnaní či dôvod na prepustenie (zo služby),“ uviedli signatári vyhlásenia.

Hamburský arcibiskup Stefan Hesse podporil spomínanú kampaň slovami: „Cirkev, v ktorej sa ľudia musia skrývať z dôvodu svojej sexuálnej orientácie, nemôže byť podľa môjho názoru v súlade s duchom Ježišovho učenia.“

Otázka homosexuálnych vzťahov spôsobuje v katolíckej cirkvi napätie medzi konzervatívcami a liberálnejšie orientovanými kruhmi, pričom samotný pápež František má k tejto téme ambivalentný postoj, pripomína AFP.

František napríklad verejne podporil právnu ochranu pre registrované partnerstvá homosexuálov a odobril potrebu zákonov, ktoré takýto zväzok umožňujú, Vatikán však neskôr vysvetlil, že sa jeho vyjadrenia týkali len právnej, a nie cirkevnej oblasti.  Vatikánska Kongregácia pre náuku viery zároveň vydala vlani vyhlásenie, v ktorom objasňuje, že katolícka cirkev nemôže požehnávať homosexuálne zväzky, ktoré považuje za „hriech“.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Vyše 100 katolíckych predstaviteľov sa prihlásilo k príslušnosti k LGBT

2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Šport

Zaujímavosti