eReport.sk
Premiér Robert Fico v Kamenici nad Cirochou. Zdroj: FB R.Fico

VIDEO Premiér Fico: Kým opozícia robí cirkus v NR SR, vláda pomáha ľuďom v regiónoch!


Výjazdové rokovanie vlády SR. Sa konalo v Kamenici nad Cirochou. Okre iného na ňom vláda odobrila pomoc so zmiernením následkov po vlaňajšom zemetrasení v Prešovskom samosprávnom kraji. Schválený materiál počíta s humanitárnou pomocou a opatreniami zameranými na rozvoj okresov Humenné a Vranov nad Topľou. Cieľom je aj zdokonalenie pripravenosti záchranných zložiek na mimoriadne situácie.

Výjazdové rokovanie vlády SR

„Vláda SR je v regiónoch a pomáha tam, kde tí, ktorí dnes blokujú parlament, zlyhali na celej čiare!“ uviedol predseda vlády v príspevku na sociálnej sieti.

V prvom rade má vláda SR v pláne uvoľniť finančné prostriedky vo výške jedného milióna eur na poskytnutie humanitárnej pomoci po mimoriadnej udalosti. Ako aj 1.108.500 eur na projekty obcí a miest v okresoch Humenné a Vranov nad Topľou.

Zabezpečené majú byť aj obhliadky pamiatkovo chránených stavieb.

Minister Erik Tomáš

 Uviedol, že vydal pokyny úradom práce v okresoch Humenné, Vranov nad Topľou a Stropkov, aby ľuďom pomohli s vypĺňaním žiadostí. Pracovníci jednotlivých úradov vycestujú aj do konkrétnych postihnutých obcí.

„Obyvateľom obcí bude poskytnutý ďalší jeden milión eur na pomoc, a to spôsobom, ktorý už dobre poznajú. Chcem ich týmto zároveň vyzvať, aby si opäť podali žiadosti o túto humanitárnu pomoc, ktorá môže byť vyplatená maximálne vo výške 800 eur. Samozrejme, ide o tých občanov, ktorým nestačilo prvé kolo pomoci vo výške 800 eur. Pretože niektorí samozrejme už dostali a potrebovali len nižšiu sumu,“ informoval tiež.

Potrebný rozvoj

Uznesenie vlády obsahuje aj opatrenia a úlohy zamerané na podporu vyváženého rozvoja okresov Humenné a Vranov nad Topľou.

„Napríklad vyhlásením výziev z Programu Slovensko 2021 – 2027, určených pre tento región, vrátane podpory budovania verejných vodovodov a kanalizácií a zdokonalenia programu podpory najmenej rozvinutých okresov na účely zrealizovania štrukturálnych zmien v regióne,“ uvádza sa v predkladacej správe materiálu.

Zdroj: tasr, FB R. Fico

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Premiér Fico: Kým opozícia robí cirkus v NR SR, vláda pomáha ľuďom v regiónoch!

Odoberať
Upozorniť na
6 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Dnes…

KOMENTOVALI STE:

Aktuálne