eReport.sk
japonská plavkyňa, Rikako Ikeeová
japonská plavkyňa Rikako Ikeeová, foto:tasr FILE - In this July 23, 2020, file photo, Japanese swimming athlete Rikako Ikee holding the lantern containing Olympic flame poses during a photo session at the Olympic Stadium in Tokyo. Japanese swim sta Ikee will compete on Saturday, Aug. 29, in a meet for the first time since being treated for leukemia. Ikee won six gold medals in the Asian Games two years ago in Jakarta, Indonesia, and would have been a favorite in several events going into the now-postponed Tokyo Olympics. (Du Xiaoyi/Pool Photo via AP, File)

Vyhrala boj nad zákernou chorobou, teraz bude bojovať na olympiáde!

Japonská plavkyňa Rikako Ikeeová sa kvalifikovala na tohtoročné domáce olympijské hry. Dvadsaťročnej pretekárke sa to podarilo dva roky po tom, ako jej diagnostikovali leukémiu.

Ikeeová triumfovala na národnom šampionáte v Tokiu v jej obľúbenej disciplíne 100 m motýlik časom 57,77 sekundy. Ten síce nestačil na individuálnu kvalifikáciu, ale zaistil jej miesto v polohovej štafete. „Po semifinále som si nemyslela, že by som mohla dosiahnuť taký čas. V porovnaní so situáciou pred piatimi rokmi som si nedôverovala, ale ukázalo sa, že keď tvrdo pracujete, dočkáte sa odmeny,“ citoval dojatú Ikeeovú portál olympicchannel.com.

V Riu de Janeiro pred piatimi rokmi obsadila na 100 m motýlik piate miesto, na konte má aj tri bronzové medaily z MS a pred ochorením ju považovali za veľkú ašpirantku na olympijskú medailu: „Tieto preteky mi dodali veľkú sebadôveru, mám na tomto mítingu pred sebou ešte tri súťaže a určite chcem zabojovať,“ povedala Ikeeová, ktorá by sa ešte mala predstaviť na 50 a 100 m voľne a v neolympijskej disciplíne 50 m motýlik.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Vyhrala boj nad zákernou chorobou, teraz bude bojovať na olympiáde!

Aktuálne v športe

Futbal, hokej

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti