tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Lucia Hlaváčková, foto: TV Markíza

Moderátorka Lucia Hlaváčková má jedlá na telefóne. Od koho zo známej rodiny mámi recepty?

Jej starým otcom je známy herec a zabávač Oldo Hlaváček, sestrou svetová topmodelka Michaela Hlaváčková. Ona si vybrala svet televízie. Lucia Hlaváčková (28) pracuje už päť rokov v Markíze.

Zo slávnej rodiny

Redaktorka spravodajstva a moderátorka Ranných správ v Teleráne, Lucia Hlaváčková, dostala do vienka dobré gény. Patrí medzi perspektívne tváre televízie. Vie sa o nej, že pochádza zo známej umeleckej rodiny. Jej otec Ivo pracuje v Slovenskej televízii a kto by nepoznal jej deda? „Nikdy som sa neprezentovala štýlom – Ahojte, som Lucia Hlaváčková, vnučka Olda Hlaváčka. Ľudia z okolia na to prišli buď sami, alebo im to niekto povedal, alebo na to nikdy neprišli… Reakcie deciek boli rôzne – od akejsi radosti až po uštipačné reči. Vtedy som niekedy nevedela zareagovať, no bolo to iba sem-tam, takže si nemyslím, že moje detstvo sa kvôli profesii mojich príbuzných líšilo od detstva ostatných spolužiakov, “ myslí si.

Keď ju otec brával k sebe do práce, bol to pre ňu sviatok. Priestory televízie ju vždy fascinovali. „Príval pozitívnej energie odjakživa zažívam aj ako divák na dobrom divadelnom predstavení. Keby sa dalo vrátiť v čase, všetkým napríklad odporúčam zájsť na muzikál Na skle maľované (myslím tú verziu s Michalom Dočolomanským a spol.) O tej energii hovorím… Podvedome ma teda ich práca určite ovplyvnila,“ hovorí Lucia.

Jej zameranie bolo vidieť už v detstve na výbere voľnočasových aktivít. „Rodičia mi dávali vždy voľnú ruku. Vyskúšala som toho naozaj dosť: tenis, výtvarnú, plávanie, klavír, no moje srdcovky sú dramatický krúžok a ľudové tance.“

Vzťah so starým otcom Oldom Hlaváčkom má pekný. Dodnes má na detstvo s ním krásne spomienky. „Je nás viac vnukov a vnučiek. Často nás babina s dedom strážili všetkých naraz, alebo nás brávali na dovolenky. Poviem vám, spätne ich za to veľmi obdivujem. Zostava – dvaja živí chalani a dve živé baby, no ďakujem pekne. Museli si to s babinou podeliť. Dedko vyfasoval úlohu „prísňaka“. A keď to bolo nevyhnutné, zahral ju výborne. Hneď sme poslúchali a mali bobky,“ spomína redaktorka.

„Náš vzťah sa rokmi vyvinul tak, že keď sedíme teraz v obývačke, môžem s ním čokoľvek rozoberať, smejeme sa, môžem mu aj oponovať, za mňa je to ideál,“ tvrdí o známom starom otcovi. Lucia priznáva, že Oldo Hlaváček je pre ňu výnimočný aj tým, že je jej jediným dedkom.

Slávna je aj Luciina staršia sestra Michaela Hlaváčková, ktorá zdobila ako topmodelka prestížne svetové titulky módnych magazínov. „Aj keď sme v mnohom odlišné, zároveň nezaprieme, že sme sestry. Rozumieme si. Náš vzťah zrejme utužila aj jej kariéra. Už od 14-tich rokov cestovala po svete a nebola doma dlhé mesiace. Uvedomenie si, že mi neskutočne chýba, to puto medzi nami ešte viac upevnilo. Ale pozor, neznamená to, že sa nevieme aj pochytiť, ako deti sme si šklbali vlasy… Zatiaľ sme sa vždy nakoniec udobrili a klopem si za to, pretože vnímajúc okolie, dobré súrodenecké vzťahy sú tiež vzácnosť.“

S Michaelou sa majú veľmi rady a vedia si poskytnúť cenné rady. „Momentálne si najčastejšie pýtam rady do kuchyne. Keďže ma baví piecť a variť. Švagrovi Rasťovi a Miške stále vyvolávam. Sú môj receptár na telefóne. Ak vás niekedy pozvú na večeru, určite neodmietnite. Pri vážnejších témach uprednostňujeme debatu a výmenu názorov. Rady niekedy nemusia byť šťastným riešením,“ vraví Lucia.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Moderátorka Lucia Hlaváčková má jedlá na telefóne. Od koho zo známej rodiny mámi recepty?

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku