eReport.sk
Britská vlajka veje neďaleko veže Big Benu v Londýne. Foto: tasr/ap

Výbuch plynu v Londýne si vyžiadal dve obete na životoch

Dvaja ľudia zahynuli a jedna osoba utrpela zranenia pri výbuchu – pravdepodobne plynu -, ku ktorému došlo v stredu v jednom z obchodov vo štvrti Southall na západe Londýna. S odvolaním sa na vyjadrenie miestnych hasičov a polície o tom informovali televízne stanice Sky News a BBC.

Príslušníci londýnskeho hasičského zboru (LFB) za pomoci špeciálneho vybavenia a pátracích psov vyslobodili spod trosiek zrútenej budovy obchodu päť osôb vrátane jedného dieťaťa, uviedol miestny veliteľ hasičov Paul Morgan.

Zranenú osobu ošetrili a pustili domov

„Bol to namáhavý a zdĺhavý proces, počas ktorého hasiči systematicky pracovali na stabilizácii budovy a zároveň hľadali ľudí,“ povedal ďalej Morgan a dodal, že pátracie a záchranné operácie nateraz pozastavili a budú v nich pokračovať vo štvrtok ráno. Hasičský zbor informoval, že správu o incidente dostal o 6.40 h ráno miestneho času. Na následnej záchrannej operácii sa zúčastnilo šesť hasiacich vozidiel a približne 40 hasičov. Hovorkyňa londýnskej záchrannej služby uviedla, že zranenú osobu ošetrili a pustili domov.

Zdroj: tasr, foto: tasr/ap


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Výbuch plynu v Londýne si vyžiadal dve obete na životoch

Najnovšie