eReport.sk
Nový dezignovaný rakúsky spolkový kancelár a doterajší minister vnútra Karl Nehammer.
Rakúsky spolkový kancelár Karl Nehammer. Foto: tasr/ap

Vybrali sa slovenskou cestou? Rakúsko zruší takmer všetky protipandemické opatrenia

Rakúsko s účinnosťou od 5. marca zruší takmer všetky protipandemické opatrenia a odvolá tiež nariadenie o povinnom očkovaní proti novému koronavírusu. Na stredajšej tlačovej konferencii to oznámil kancelár Karl Nehammer.

Už od 19. februára sa pravidlo 2G zmení na 3G, čo znamená, že vstup do gastronomických prevádzok, hotelov, na kultúrne podujatia i na pracovisko nebude povolený len pre očkovaných a tých, čo covid prekonali, ale aj pre ľudí s negatívnym výsledkom testu. Táto prechodná fáza potrvá do 5. marca, keď dôjde k úplnému zrušeniu pravidla 3G. Výnimky budú platiť len pri mimoriadne rizikové miesta, ako napríklad nemocnice či ošetrovateľské zariadenia.

Zbavia sa aj respirátorov

Pravidlo 3G bude platiť ako podmienka vstupu do Rakúska zo všetkých štátov okrem tých, kde sa šíria nebezpečné varianty vírusu. Obyvatelia Rakúska nebudú musieť po 5. marci vo väčšine prípadov nosiť respirátory. Tie zostanú zachované napríklad v supermarketoch, v prostriedkoch verejnej dopravy, na úradoch, poštách, v bankách, lekárňach či v nemocniciach. Reštaurácie budú môcť byť od 5. marca otvorené i po polnoci a povolí sa tiež otvorenie barov, diskoték a nočných klubov.

Bude vás zaujímať:

  1. Saskár Milan Laurenčík sa netají tým, že Ukrajinu bezvýhradne podporuje.

Nehammer priblížil uvoľňovanie opatrení po rokovaniach rakúskej vlády, predstaviteľov jednotlivých spolkových krajín a odborníkov krízového koordinačného tímu na boj proti covidu (GECKO).

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Vybrali sa slovenskou cestou? Rakúsko zruší takmer všetky protipandemické opatrenia

2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti