eReport.sk
Boris Susko
Minister spravodlivosti Boris Susko, foto:fb/smerssd

Výborné správy, eurokomisia vyplatí Slovensku štvrtú tranžu z plánu obnovy! Ohlásili to Kmec so Suskom


Slovensku nič nestojí v ceste, aby sa dostalo k 923 miliónom eur cez štvrtú žiadosť národného plánu obnovy a odolnosti. Pre spravodajcu TASR to v piatok popoludní po rokovaniach v sídle Európskej komisie (EK) uviedli vicepremiér pre plán obnovy Peter Kmec spolu s ministrom spravodlivosti SR Borisom Suskom.

Peniaze z EÚ sú na ceste

Kmec pre TASR spresnil, že cieľom spoločnej návštevy s ministrom Suskom bolo vyhodnotiť stav implementácie národného plánu obnovy, najmô s dôrazom na štvrtú platbu. „Môžem skonštatovať, že Slovensko splnilo všetkých 15 míľnikov zo štvrtej žiadosti o platbu, a tým pádom pri hodnotení nič nestojí v ceste, aby sa dostalo k 923 miliónom eur z tejto štvrtej žiadosti,“ opísal situáciu vicepremiér.

Komunikácia s EÚ

Kmec upozornil, že popri úspešnom napĺňaní míľnikov a cieľov plánu obnovy prebieha naďalej komunikácia s exekutívou EÚ v oblasti právneho štátu a aj o niektorých otázkach súvisiacich s novelizáciou Trestného zákona. „Platí však, že spolu s eurokomisiou sme skonštatovali, že štvrtá žiadosť o platbu bola úspešne splnená a Slovensko sa môže tešiť na 923 miliónov,“ odkázal.

Podľa jeho slov mala slovenská delegácia v sídle EK „konštruktívnu debatu“ s generálnymi riaditeľkami sekcie plánu obnovy a Generálneho riaditeľstva pre spravodlivosť. Následne sa Kmec aj Susko stretli aj s výkonným podpredsedom EK Marošom Šefčovičom.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. ministerka hospodárstva SR Denisa Saková (Hlas-SD)

Susko ocenil doterajší prístup Európskej komisie, či už na politickej úrovni pri rokovaniach s eurokomisárom pre spravodlivosť Didierom Reyndersom a podpredsedníčkou EK pre hodnoty a transparentnosť Věrou Jourovou, ale aj na odbornej úrovni s vedúcou Generálneho riaditeľstva pre spravodlivosť, s ktorou jeho rezort úzko komunikuje. „Veľa vecí sa nám v priebehu týchto konzultácií podarilo vysvetliť, vyriešiť a ukončiť tie rokovania. Niektoré otázky sú v niektorých detailoch ešte otvorené, takže čakáme na spresnenia, o ktorých budeme ďalej komunikovať,“ vysvetlil Susko.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Výborné správy, eurokomisia vyplatí Slovensku štvrtú tranžu z plánu obnovy! Ohlásili to Kmec so Suskom

Odoberať
Upozorniť na
4 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: