eReport.sk
Smolenický zámok- jeden z tipov na výlet, zdroj: FB Trnavský kraj zážitkov
Smolenický zámok- jeden z tipov na výlet, zdroj: FB Trnavský kraj zážitkov

Vyberte sa na výlet


Vonku je počasie ako stvorené na výlety. V našom kraji nájdete veľa voľnočasových aktivít. Prinášame vám zopár tipov, kam do prírody, za históriou či k vode.  

Do prírody

Smolenice ležia približne 20 kilometrov od Trnavy a ponúkajú viaceré možnosti na výlet. Na Smolenickom zámku bývajú pravidelne prehliadky aj tematické akcie. Ak sa vydáte do prírody, navštívte pozostatky hradiska Molpír. Na náučnom chodníku sa dozviete viac o významnom pravekom a slovanskom nálezisku. Zo Smoleníc sa môžete vydať aj do národnej prírodnej rezervácie doliny Hlboče. Krásnu prírodu si vychutnáte na nenáročnej turistickej trase, ktorú zvládnu aj začiatočníci a deti. Približne 2 kilometre od Smoleníc je  kvapľová jaskyňa Driny, ktorá je jediná sprístupnená na západnom Slovensku. Počas letných prázdnin bude každú sobotu a nedeľu zo železničnej stanice v Trnave jazdiť kyvadlová doprava – Smolenická fčela. Tá premáva cez centrum obce až k jaskyni Driny.

Na hrady, zámky, kaštiele

V našom okolí nájdete mnoho zaujímavých hradov, zámkov a zrúcanín. Na hrade Červený kameň sa dá stráviť príjemný deň potulkami po nádvorí a v okolí zámku. Históriu spoznáte na rôznych prehliadkových okruhoch. Pravidelne tu usporadúvajú burzy starožitností a remeselné trhy. V blízkosti hradu pôsobí jeden z najstarších sokoliarskych dvorov, v ktorom sú viac ako dve desiatky dravcov. Letové ukážky sú zážitok pre malých aj pre veľkých. Historické kaštiele s krásnymi parkami sú aj v Dolnej Krupej, v Budmericiach aj v Galante, kde priamo v parku nájdete detské ihrisko. 

Do vody

Horúci letný deň si žiada schladenie. V Trnave sú k dispozícií kúpaliská Castiglione, Kamenný mlyn a aquapark Trnava. V našom kraji nájdete aquapark aj v Galante. Thermalparky sú v Dunajskej Strede a vo Veľkom Mederi. Tu okrem klasických bazénov a toboganov, nájdete aj bazény s geotermálnou vodou. Tá obsahuje mnoho minerálov a pôsobí priaznivo na organizmus. Ak máte chuť na netradičné zážitky spojené s vodou, vydajte sa na splav. Príjemné a pokojné prostredie v okolí Malého Dunaja a Váhu ponúka krásne výhľady a rôzne trasy. Viac o tomto tipe výletov sa dočítate aj na stránkach www.krajzazitkov.sk. 

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Vyberte sa na výlet

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre