eReport.sk
Ilustračné foto: tasr

VšZP a Bory budú o rozšírení zazmluvnenia ešte rokovať

Štátna Všeobecná zdravotná poisťovňa (VšZP) bude pokračovať v rokovaniach o rozšírení zmluvnej zdravotnej starostlivosti. Vyplýva to z vyjadrenia ministra zdravotníctva Michala Palkoviča po pondelkovom rokovaní s riaditeľmi Univerzitnej nemocnice Bratislava, Nemocnice Bory a VšZP.

„Znova sa stretneme približne takto o týždeň s tým, že medzičasom prebehnú rokovania medzi Asociáciou nemocníc Slovenska a Asociáciou štátnych nemocníc SR. Ten dôvod je, aby sme vedeli identifikovať dostatočné množstvo finančných prostriedkov na zabezpečenie ústavnej zdravotnej starostlivosti v Boroch. Je to vec, samozrejme, ktorá nebude trvať krátko,“ povedal Palkovič.

Mohlo by vás tiež zaujímať:

  1. Kde je pani prezidentka?
  2. Naď je najväčší konšpirátor

Neodkladnú starostlivosť hradia

Generálny riaditeľ VšZP Richard Strapko potvrdil, že ďalšie žiadosti o rozšírenie zmluvnej zdravotnej starostlivosti budú postupne prehodnocovať. „Nie však pod vplyvom mediálneho tlaku. Ale v závislosti od naplnenosti siete v Bratislave a na základe potrieb ďalších regiónov. Aby sa poistencom z iných miest neznižovala dostupnosť zdravotnej starostlivosti v dôsledku presunu lekárov do Nemocnice Bory,“ vyhlásil. Poukázal tiež na to, že väčšina ambulancií v Nemocnici Bory je zazmluvnená.

 Minister v súvislosti so spustením pôrodnice v Nemocnici Bory poznamenal, že je otvorená aj pre poistenky štátnej poisťovne, pretože neodkladná zdravotná starostlivosť sa hradí v plnej výške. „Dali sme si časové obdobie do konca júla na to, aby sme zmapovali, aký bude záujem a aké budú aj finančné možnosti, ktoré bude musieť uhrádzať VšZP. A teda vieme lepšie plánovať ústavný typ takejto ústavnej zdravotnej starostlivosti,“ priblížil.

Na rokovaní sa podľa Palkoviča obe strany dohodli aj na tom, že sa zastavenia klamlivé reklamy. „Poskytovateľa zdravotnej starostlivosti Bory sme na rokovaní vyzvali okamžite zastaviť mediálny tlak a šírenie klamlivých reklám a informácií. Tie účelovo a zbytočne vyvolávajú paniku medzi našimi poistencami a širokou verejnosťou,“ dodal Strapko.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VšZP a Bory budú o rozšírení zazmluvnenia ešte rokovať

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre
File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php