eReport.sk
Prezident Vladimir Putin sa môže tešiť. Rusko zarába obrovské sumy na vývoze fosílnych palív aj počas vojny na Ukrajine. Foto: tasr

Vstup Švédska a Fínska do NATO nebude pre Rusko hrozbou, ale…

Vstup Švédska a Fínska do Severoatlantickej aliancie je v súčasnosti témou č.1 na medzinárodnej scéne. Ako sa ukazuje, Rusko by to až tak veľmi nevadilo, má ale isté požiadavky.

Ruský minister zahraničných vecí Sergej Lavrov v utorok vyhlásil, že vstup Fínska a Švédska do NATO neprinesie veľkú zmenu, keďže obe severské krajiny sa už dlhodobo zúčastňujú na vojenských cvičeniach Severoatlantickej aliancie. TASR o tom informuje na základe správy agentúry Reuters.

Na vojenské rozšírenie územia príde reakcia

„Fínsko a Švédsko, ako aj iné neutrálne krajiny, sa zúčastňujú na vojenských cvičeniach NATO už mnoho rokov,“ uviedol Lavrov. „NATO pri plánovaní svojho vojenského postupu na východ berie do úvahy aj ich územie. Takže v tomto zmysle zrejme žiadna zmena nenastane. Uvidíme ako Severoatlantická aliancia využije ich územie v praxi,“ dodal šéf ruskej diplomacie.

Bude vás zaujímať:

  1. Vladimir Putin

Ruský prezident Vladimir Putin v pondelok vyhlásil, že vstup oboch severských krajín do NATO nebude pre Rusko hrozbou, ale vojenské rozšírenie územia (aliancie) bude „určite príčinou našej reakcie“. O rozhodnutí Švédska vstúpiť do NATO informovala v pondelok tamojšia premiérka Magdalena Anderssonová. Podobné vyhlásenie urobili v nedeľu za svoju krajinu fínsky prezident Sauli Niinistö a premiérka Sanna Marinová.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Vstup Švédska a Fínska do NATO nebude pre Rusko hrozbou, ale…

Odoberať
Upozorniť na
4 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti