eReport.sk
Foto: shutterstock

Všetci proti Rusku? Tvrdí, že voči jeho vakcíne sa pripravuje diskreditácia

Rusko zaznamenáva pokusy iných krajín o diskreditáciu ruskej vakcíny Sputnik V vyvinutej proti chorobe COVID-19. Podľa agentúry Interfax to v piatok uviedlo ruské ministerstvo obrany.

Rezort obrany tvrdí, že „zahraničie” chce diskreditovať ruskú vakcínu a vyčlenilo na to aj finančné prostriedky. Diskreditačná kampaň sa má viesť nielen v zahraničí, ale aj priamo v Rusku, konštatoval v piatok hovorca ministerstva generálmajor Igor Konašenkov.

Podľa neho sa na sociálnych sieťach pripravuje zverejnenie „série pseudoanalytických prieskumov a vymyslených svedectiev očitých svedkov o údajnom nebezpečenstve ruskej vakcíny alebo masovom odmietaní očkovania, a to aj v radoch príslušníkov ruských ozbrojených síl”. Tieto tvrdenia budú publikované na sociálnych sieťach a internetových portáloch “financovaných zo zahraničných grantov”.

Konašenkov však súčasne vyjadril presvedčenie, že „táto informačná sabotáž nijako neoslabí vysokú účinnosť ruských vakcín. A určite nezlepší vlastnosti analogických zahraničných vakcín”.

Aj Kremeľ zaznamenáva pokusy iných krajín o diskreditáciu ruskej vakcíny Sputnik V. Zároveň sa domnieva, že na trhu s vakcínami by vôbec nemala existovať konkurencia. Podľa hovorcu Kremľa Dmitrija Peskova je celá záležitosť spolitizovaná a pri diskreditácii ruskej vakcíny sa používa aj očierňovanie. Pripomenul, že Sputnik V je „skutočne prvá vakcína” vyvinutá proti chorobe COVID-19.

„Je spoľahlivá, je dobrá, je po nej dopyt,” dodal, pričom uviedol, že niektoré krajiny a ich obrovské farmaceutické spoločnosti, aby zabránili dovozu Sputnika V do iných krajín, sa niekedy „skutočne uchyľujú k nie najprijateľnejším metódam”.

V reakcii na otázku, o ktorých krajinách hovorí, Peskov vyzval znovu si prečítať vyhlásenia zverejnené spravodajskými službami za posledný mesiac.

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport