tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Petra Vlhová, foto:tasr

Vrchol sezóny je tu: Vlhovej ide viac ako len o zisk veľkého glóbusu

Finále Svetového pohára v alpskom lyžovaní vo švajčiarskom Lenzerheide sľubuje veľkú drámu. Bude celkovou víťazkou domáca Lara Gutová-Behramiová alebo Petra Vlhová? Naša hviezda z Liptova môže zaznamenať najväčší úspech kariéry. Pre seba, pre rodinu, pre celé Slovensko.

Pred troma týždňami na svetovom šampionáte v Cortine D´Ampezzo získala Petra Vlhová vo veku 25 rokov šiestu medailu z MS. Jej otec Igor potom vyslovil slová, ktoré zarezonovali: „Získať slalomové striebro na majstrovstvách sveta je pekné. Rozhodujúci je ale Svetový pohár. Ak ho nevyhráme, na Slovensku zavládne chaos.“ Celkové hodnotenie Svetového pohára je viac ako iba príbehom veľkého krištáľového glóbusu. V prípade Vlhovcov môže vykúpiť celú rodinu a aj krajinu.

Rodinný podnik

Je to rodinný podnik, ktorý sa skladá z Petry, otca Igora, matky Zuzany a brata Borisa. Lyžiarska kariéra je rodinným projektom. Vlhová raz povedala: „Mám šťastie, že moji rodičia a môj brat obetovali svoje sny mne.“ Vyrastala v skromných pomeroch, rodičia vložili do jej kariéry každé euro. Len štyri mesiace po jej premiérovom štarte v pretekoch FIS sa tešila z víťazstva. Jej kariéra prebiehala tak, ako si každý predstavoval. Na zimných olympijských hrách mládeže v Innsbrucku 2012 získala v slalome zlato a to bol doping, ktorý potrebovala.

otec Petry Vlhovej Igor – Foto: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Vrchol sezóny je tu: Vlhovej ide viac ako len o zisk veľkého glóbusu

Aktuálne v kategórii

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku