eReport.sk
Zuzana Čaputová a Milan Krajniak.
Zuzana Čaputová a Milan Krajniak. Foto: fb/zcaputova

Vrátia sa obedy zadarmo pre všetky deti? Prezidentka Čaputová si sadla s ministrom Krajniakom

Prezidentka SR Zuzana Čaputová v stredu prijala ministra práce, sociálnych vecí a rodiny Milana Krajniaka (Sme rodina). Hovorili o novele zákona, ktorý zrušil obedy zadarmo pre všetky deti a ktorý síce prezidentka vetovala, no poslanci jej veto prelomili. Krajniak Čaputovú oboznámil s riešením, ktoré zabezpečí, aby žiadne dieťa neprepadlo sitom pomoci. Informovala o tom na sociálnej sieti s tým, že s riešením je spokojná.

„Aby žiadne dieťa neprepadlo sitom pomoci bol dôvod, prečo som koncom roku 2020 vetovala novelu zákona, ktorý rušil obedy zadarmo pre všetky deti,“ napísala prezidentka a dodala, že cieľom veta, ktoré ale poslanci prelomili, bolo zabezpečiť, aby nárok na obed nestratilo žiadne z približne 47.000 detí, ktoré sú v riziku chudoby, ale nie sú z domácností v hmotnej núdzi. Tieto deti by systémom prepadli. Nedostali by obed zadarmo a zároveň by ich rodičia nemali dostatočný príjem na to, aby si mohli uplatniť zvýšený daňový bonus.

„Prípravu návrhu, ako odstrániť túto medzeru, som pozorne sledovala a komunikovala s ministrom práce Milanom Krajniakom, ako tento problém rieši,“ dodala prezidentka s tým, že v stredu ju minister prišiel oboznámiť s jeho novým návrhom, ktorý predloží na aktuálnu schôdzu parlamentu. „Tento návrh umožní, aby rodičia, ktorí si neuplatnia zvýšený daňový bonus, si mohli uplatniť pre svoje dieťa dotáciu na obed. S takým návrhom som spokojná, keďže nikto sitom pomoci neprepadne,“ uzavrela prezidentka.

Zdroj: fb/zcaputova


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Vrátia sa obedy zadarmo pre všetky deti? Prezidentka Čaputová si sadla s ministrom Krajniakom

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti