eReport.sk
Foto: tasr/ap

Voľné miesta! Zaočkovať sa môžete dať vakcínou od Moderny

KOŠICE – Košický samosprávny kraj hlási voľné miesta na očkovanie vakcínou proti ochoreniu COVID-19 od Moderny. Veľkokapacitné očkovacie centrum na Ostrovského ulici v Košiciach bude opäť otvorené od stredy (7. 4.). Informovala hovorkyňa KSK Anna Terezková.

Po veľkonočných sviatkoch dostal KSK ďalších viac ako 8 000 dávok vakcíny od spoločnosti AstraZeneca a k dispozícii má aj 3 000 dávok od Moderny, ktorou majú po prvýkrát očkovať od stredy. Podľa aktuálnej očkovacej stratégie je táto vakcína určená ľuďom nad 60 rokov. „V stredu sme chceli zaočkovať 1 500 ľudí vakcínou od Moderny, ktorá je zložením podobná Pfizeru a jej účinnosť sa pohybuje na úrovni 94 percent. Aj napriek vysokej účinnosti tejto vakcíny sa do dnešného rána prihlásilo na očkovanie touto očkovacou látkou iba 170 ľudí. Vakcín máme dostatok, prosíme preto záujemcov, ktorí spĺňajú podmienky na očkovanie, aby sa registrovali do nášho očkovacieho centra,“ uviedol predseda KSK Rastislav Trnka.

Do čakárne by sa mali ľudia zaregistrovať bez obmedzenia veku

KSK apeluje aj na to, aby sa do tzv. čakárne mohli registrovať ľudia bez obmedzenia veku. Podľa Trnku by tak bolo jednoduchšie naplniť kapacity, ktoré má kraj k dispozícii. V prípade, ak by na daný deň bolo prihlásených menej ľudí, termín na očkovanie by získali ľudia registrovaní ako náhradníci v čakárni. Evidujú tiež viacero prípadov, keď sa ľudia prihlásili na očkovanie prostredníctvom čakárne, no termín už niekoľko týždňov nedostali. „V takých prípadoch im odporúčame, aby sa odhlásili z čakárne a zaregistrovali sa nanovo. Máme skúsenosti, že pri opätovnej registrácii ich už systém zaevidoval a dostali termín na očkovanie veľmi rýchlo,“ dodal.

KSK doposiaľ zaočkoval viac než 34.500 ľudí. Očkovacie centrum bude v prevádzke v stredu a vo štvrtok (8. 4.) a následne opäť v nedeľu a v pondelok (11.-12. 4.).

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity