eReport.sk
Eduard Burda FOTO TASR - Pavel Neubauer

Volebné moratórium sa predĺži minimálne o tri hodiny


Dôvodom na predĺženie moratória je incident v jednej z volebných miestností v Palárikove, kde bolo hlasovanie v súvislosti s nálezom bieleho prášku stále prerušené. Podľa policajného prezidenta nejde o nebezpečný materiál.

Volebné moratórium v sobotňajších voľbách do Európskeho parlamentu na Slovensku sa predĺži minimálne o tri hodiny. Dôvodom je incident v jednej z volebných miestností v Palárikove, kde je hlasovanie v súvislosti s nálezom bieleho prášku stále prerušené. Vyplýva to z vyjadrenia predsedu Štátnej komisie pre voľby a kontrolu financovania politických strán Eduarda Burdu a prezidenta Policajného zboru Ľubomíra Soláka.

„Čas volieb v tomto okrsku a v tých ďalších priľahlých sa predĺži v túto chvíľu minimálne o tri hodiny, to znamená, že aj samotné moratórium sa predlžuje o tri hodiny,“ poznamenal Burda na sobotňajšej tlačovej konferencii.

Solák spresnil, že vzorku neznámeho bieleho prášku odobrali na analýzu. Nejde podľa neho o nebezpečný materiál, ale treba počkať na výsledky analýzy. „Nemôžeme robiť nejaké predčasné závery a rozhodnutia vo vzťahu k otvoreniu volebnej komisie,“ povedal.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Volebné moratórium sa predĺži minimálne o tri hodiny

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: